Pakiet Zdrowego Triathlonisty

7 stycznia 2020

Thriathlon, jako dyscyplina łącząca pływanie, kolarstwo i bieg, wymaga od zawodników bardzo dużej wytrzymałości fizycznej oraz sprawności ogólnej. Braki w tych elementach mogą negatywnie wpływać nie tylko na wynik sportowy ale również na zdrowie zawodnika.

Carolina Medical Center wprowadza do swojej oferty Pakiet Triathlonisty – badania wchodzące w jego skład dadzą odpowiedź na pytanie, jak funkcjonuje aparat ruchu zawodnika.

  • Pomiary momentów siły w stawach kolanowych, biodrowych i ramiennych – celem badania jest określenie maksymalnej wartości siły mięśniowej podczas ruchu w danym stawie. Ocena momentów sił mięśniowych w warunkach dynamicznych, z wykorzystaniem Systemu Humac Norm, wskaże ewentualne dysproporcje mięśniowe w stawach kolanowych, stawach biodrowych oraz w stawach ramiennych.
  • Analiza wideo biegu – bieg to ostatnia dyscyplina w triathlonie i to od niej często zależy wynik sportowy. Zalecamy wykonanie analizy wzorca biegu za pomocą kamer szybkoklatkowych. Ocena wykonanego ruchu „klatka po klatce” umożliwia precyzyjną diagnozę i pomaga sportowcowi zmienić niewłaściwe wzorce ruchowe.
  • Badanie stabilografii dynamicznej – służy do sprawdzania zdolności do zachowania równowagi na lewej i prawej nodze w warunkach niestabilnego podłoża. Pozwala zdiagnozować zaburzenia równowagi kończyn i tułowia. Celem badania jest ocena zdolności układu mięśni do utrzymywania stabilnej pozycji ciała podczas stania jednonóż. Im słabsze mięśnie, tym gorsza stabilizacja, a co za tym idzie – większe ryzyko kontuzji.
Pakiet-Zdrowego-Triathlonisty_Carolina-Medical-Center-454x285

Zapraszamy do skorzystania z Pakietu Triathlonisty w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej Carolina Medical Center w Warszawie. Cena pakietu to teraz: 399 zł 520 zł.

Na podstawie wyników badań można tak zaprogramować trening by poprawić sprawność ogólną zawodnika, wyeliminować słabe strony, a w konsekwencji poprawić wynik na zawodach triathlonowych.

Przeczytaj więcej o Pakiecie Zdrowego Triathlonisty na: carolina.pl.