Sport Bez Obaw - nowy pakiet diagnostyczny dla aktywnych

10 marca 2014

Chcesz postawić na aktywność fizyczną ale obawiasz się kontuzji? Świadomie prowadzony trening sportowy pozwoli Ci cieszyć się lepszym zdrowiem i sylwetką bez obaw o urazy. Jeśli odczuwasz dyskomfort podczas ćwiczeń, pomogą Ci specjaliści Carolina Medical Center! Zrealizuj pakiet badań i dowiedz się, jak ćwiczyć zdrowo i efektywnie!

Sport to zdrowie? Tak – o ile dostosujemy trening do możliwości naszego organizmu. Podczas intensywnej aktywności fizycznej narażamy organizm na spore obciążenia. Zadbajmy o to, aby był na nie przygotowany!

Dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć bądź powrócić do przygody ze sportem, specjaliści Carolina Medical Center przygotowali pakiet usług „Sport bez obaw”. W renomowanej klinice ortopedycznej, za jedyne 320 zł, przejdziesz serię badań i spotkasz się z trenerem, który oceni Twoje aktualne możliwości i potencjał oraz udzieli wskazówek, jak go w pełni wykorzystać!

fms2

Pakiet „Sport bez obaw” to:

Badanie i analiza składu ciała

Badanie pozwala określić i ocenić proporcje tkanki tłuszczowej, tkanki beztłuszczowej i wody w organizmie, a także odnieść je do pożądanych wartości dla Twojej płci i wieku. Pozwala poznać swój BMI i wiek metaboliczny.

Test sprawności funkcjonalnej FMS

Functional Movement Screening jest metodą badania przesiewowego, która za pomocą 7 testów weryfikuje funkcjonalną sprawność oraz poprawność i efektywność wzorca ruchowego. FMS ocenia jakość ruchu w wybranych zadaniach ruchowych, pozwalając na wykrycie dysfunkcji i kompensacji w obrębie układu ruchu człowieka. Wzorcowe wykonanie aktu ruchowego zmniejsza ryzyko przeciążenia, bądź wystąpienia kontuzji. Każdy z siedmiu testów jest punktowany w skali od 0 do 3, co pozwala określić skalę deficytu motorycznego i na tej podstawie planować działania zaradcze.

Kinetic Control to kliniczne narzędzie, które pozwala wychwycić każdy dysbalans mięśniowy, a więc nieprawidłowe rozłożenie obciążenia na poszczególne partie mięśniowe. Nadmierne obciążenie mięśni, będące konsekwencją słabości innych partii mięśniowych, prowadzi do przeciążeń, bólów i kontuzji. W praktyce niezbędne może okazać się np. wzmocnienie mięśni głębokich, odpowiedzialnych za stabilizację tułowia.

Ocenta kontroli motorycznej (Kinetic Control)

Konsultacja z trenerem przygotowania motorycznego

Trener przygotowania motorycznego, doświadczony w pracy ze sportowcami amatorskimi i zawodowymi przeanalizuje dane pozyskane w badaniach i udzieli praktycznych, użytecznych wskazówek, które pomogą czerpać radość ze zdrowego, bezpiecznego uprawiania sportu / aktywności fizycznej.

 

cmts