Ból po wewnętrznej stronie kolana?

26 września 2019

Carolina Medical Center bierze udział w badaniu klinicznym Systemu Kolanowego Calypso. System ten przeznaczony jest dla osób z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.

Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

Badania pokazują, że choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego może rozpocząć się lub rozwijać, jeśli staw jest narażony na nadmierny ucisk lub obciążenie, co może powodować ból i utratę zdolności ruchu. Przywrócenie prawidłowego obciążenia stawu może złagodzić ból przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej chrząstki.

Cele leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego obejmują minimalizowanie bólu, przywracanie normalnego poziomu aktywności i spowalnianie postępu choroby. Leki i niektóre zabiegi w obrębie chrząstki mogą tymczasowo złagodzić ból, lecz często nie leczą pierwotnych problemów, które doprowadziły do powstania choroby. Chociaż niektóre inwazyjne zabiegi chirurgiczne mogą skutecznie zmniejszyć ucisk na staw, często są przyczyną trwałych zmian naturalnej anatomii stawu, co może ograniczyć możliwości leczenia w przyszłości.

System Kolanowy Calypso został zaprojektowany tak, aby po implantacji działał jak amortyzator, zmniejszający nadmierne obciążenie stawu.

Czym jest System Kolanowy Calypso?

System Kolanowy Calypso jest badanym wyrobem medycznym przeznaczonym do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego poprzez absorbowanie nadmiaru obciążenia w stawie. Choroba zwyrodnieniowa dotyka zwykle wewnętrznej strony kolana, dlatego System Calypso został specjalnie zaprojektowany, aby łagodzić tego rodzaju ból.

Od momentu implantacji, System Kolanowy Calypso działa jak amortyzator, przywracając prawidłowy stopień obciążenia w obrębie stawu. System Calypso jest implantowany pod skórę, obok stawu kolanowego, przy pomocy pojedynczego nacięcia. W przeciwieństwie do zabiegu wymiany stawu, żadna z kości, więzadeł, ani chrząstek nie zostaje usunięta, co nie ogranicza przyszłych możliwości leczenia.

Badanie Kliniczne Systemu Kolanowego Calypso

System Kolanowy Calypso jest obecnie stosowany w wybranych ośrodkach, w tym w naszej klinice, w ramach nowego badania klinicznego. Jeśli kwalifikujesz się do badania i zdecydujesz się w nim uczestniczyć, nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z implantacją Systemu Kolanowego Calypso. Po zabiegu zostaniesz poproszony o przybycie na cztery wizyty kontrolne w ciągu kolejnych 18 miesięcy, a następnie raz w roku w ciągu kolejnych pięciu lat. Wizyty te stanowią ważną część badania, ponieważ umożliwią lekarzowi na dokładne monitorowanie stanu Twojego kolana i kompleksową ocenę leczenia.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do badania!

Jeśli zmagasz się z bólem kolana spowodowanym chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego możesz wziąć udział w nowym badaniu klinicznym. Badanie Systemu Kolanowego Calypso dotyczy wyrobu medycznego przeznaczonego do łagodzenia bólu kolana przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej anatomii i ruchliwości stawu.

  • jesteś pomiędzy 25 a 65 rokiem życia?
  • odczuwasz ból w środkowej (wewnętrznej) części kolana?
  • ból narasta w czasie obciążających czynności, takich jak stanie i chodzenie?
  • doświadczyłeś znaczącej ulgi w odczuwaniu bólu stosując inne metody leczenia, takie jak utrata masy ciała, leki przeciwbólowe lub zastrzyki?
  • jesteś gotowy uczestniczyć w regularnych wizytach kontrolnych przez okres pięciu lat?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, zadzwoń 885 860 348 i dowiedz się więcej!