Diagnostyka FunkcjonalnaPakiet Zdrowego Biegacza

MEDYCYNA DLA AKTYWNYCH

PAKIET ZDROWEGO BIEGACZA

CMC_Pakiet Zdrowego Biegacza

Wielu specjalistów Carolina Medical Center to zapaleni biegacze, zaliczający kolejne “dziesiątki”, półmaratony i maratony. To oni – ortopedzi, diagności, biomechanicy, fizjoterapeuci i trenerzy personalni  – wspólnie opracowali program pozwalający biegać zdrowiej, szybciej, dłużej i lepiej.

 

Program dedykujemy zarówno tym, którzy pragną rozpocząć lub powrócić do przygody z bieganiem, jak i wytrawnym biegaczom, chcącym poprawić swoje rekordy życiowe.

OFERTA

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Biegacza w Carolina Medical Center jeśli:

  • pragniesz w pełni cieszyć się bieganiem i ograniczyć dolegliwości w trakcie i po biegu,
  • cenisz swoje zdrowie i chcesz uniknąć poważnej kontuzji, która na długo uniemożliwi Ci bieganie,
  • chcesz poprawić rekord życiowy na swoim koronnym dystansie,
  • interesuje Cię, gdzie tkwią Twoje rezerwy i jak je wykorzystać,

Cena pakietu podstawowego to 490 złotych.

BADANIA WCHODZĄCE W SKŁAD PAKIETU

Analiza wideo chodu i biegu na bieżni
Wykorzystując nowoczesne kamery szybkoklatkowe, wychwycimy wszelkie nieprawidłowości, w tym nierównomierną pracę miednicy oraz koślawe ustawienie kolan i stóp. Ocenimy także, czy Twoja stopa ma tendencję do pronacji bądź supinacji, oraz podpowiemy, jak można poprawić jej ustawienie za pomocą odpowiednich butów lub wkładek. 

Analiza chodu i biegu na ścieżce podometrycznej
Analiza pozwoli wychwycić m.in. miejsca zwiększonego nacisku, które narażone są na powstawanie zmian przeciążeniowych oraz bolesnych ucisków nerwów (neuralgii), a nawet na złamania zmęczeniowe kości stopy. Ocenimy również, w jaki sposób obuwie, w którym biegasz jest w stanie amortyzować (zniwelować) zwiększone naciski stopy na podłoże.

Badanie stabilograficzne (dynamiczne)
Tutaj sprawdzimy propriocepcję, równowagę i kontrolę nerwowo-mięśniową – a więc elementy wpływające na stabilność naszego ciała. Są szczególnie ważne podczas fazy podporu jednonóż podczas biegu – im lepsza stabilność i kontrola nerwowo-mięśniowa tym lepsza amortyzacja ciała oraz zmniejsza szansa urazów skrętnych stawu skokowego czy też kolanowego. Zobaczysz, co i jak powinieneś poprawić, aby być lepszym biegaczem!

Pomiar momentów sił mięśni zginających, prostujących i rotujących w stawie kolanowym
To badanie pozwala obiektywnie określić, które mięśnie wymagają wzmocnienia, aby poprawić biomechanikę ruchu i efektywność treningu,

Konsultacja z fizjoterapeutą sportowym
Na podstawie badań fizjoterapeuta ułoży dla Ciebie indywidualny plan treningowy, który wraz z wynikami badań zostanie omówiony podczas Waszych konsultacji. Dzięki temu nauczysz się biegać zdrowo i w pełni wykorzystasz swój sportowy potencjał.

PAKIET ZDROWEGO BIEGACZA TO IDEALNY POMYSŁ NA PREZENT

PUDEŁKO PREZENTOWE GRATIS!

Karty podarunkowe na usługi Carolina Medical Center.
UMÓW WIZYTĘ

NASI PARTNERZY