Diagnostyka FunkcjonalnaPakiet Zdrowego Piłkarza

MEDYCYNA DLA AKTYWNYCH

PAKIET ZDROWEGO PIŁKARZA

CMC_Pakiet Zdrowego Piłkarza

W piłce nożnej warto zwrócić szczególną uwagę na siłę mięśniową kończyn dolnych – w celu prewencji urazów mięśniowych oraz poprawy siły uderzenia piłki, a także na stabilność ciała  – w kontekście prewencji urazów skrętnych stawów skokowych lub kolanowych, jak i precyzji ruchów kończyny uderzającej piłkę. Istotny jest także rozkład obciążeń  stóp podczas biegu oraz parametry wyskoku. Na podstawie tych danych można wyciągnąć wnioski praktyczne, które zastosowane w treningu pozwolą zmniejszyć ryzyko odniesienia kontuzji.

 

Pakiet Zdrowego Piłkarza to zestaw badań biomechanicznych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży grających w piłkę nożną. Podstawą prawidłowego rozwoju młodego piłkarza jest kompleksowa diagnostyka funkcjonalna.

NASZE KOMPETENCJE

Carolina Medical Center, jako jedna z niewielu placówek medycznych na świecie, otrzymała zaszczytny tytuł FIFA Medical Centre of Excellence. Tytuł nadała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, która doceniła kompetencje CMC w zakresie leczenia i prewencji urazów piłkarskich, promowania profilaktyki zdrowotnej oraz kształcenia następnych pokoleń specjalistów medycyny sportowej. Lekarze CMC pełnili kluczowe stanowiska w Komisji Medycznej PZPN. Wprowadzili pionierski w świecie program licencjonowania lekarzy piłkarskich, na którym wzorowały się później inne federacje, a także zrealizowali cykliczne szkolenia dla klubowych lekarzy. Klinika wybrana została również przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012.

Jesteśmy aktywni nie tylko w zawodowym futbolu. Specjaliści CMC przeprowadzili szeroko zakrojone badania przesiewowe, które objęły aż 5 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych. Nasze testy pozwoliły wyselekcjonować dzieci z predyspozycjami do sukcesów w sporcie.

Pracujemy także ze szkółkami piłkarskimi, koncentrując się na profilaktyce kontuzji i poprawie piłkarskiego potencjału poprzez identyfikację i wzmocnienie najsłabszych elementów układu ruchu piłkarza.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy LUX MED, która należy do międzynarodowej grupy Bupa, co umożliwia nam korzystanie z wiedzy Bupa, w tym m.in. hiszpańskiego Sanitas, partnera medycznego Realu Madryt.

OFERTA

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Piłkarza jeśli:

  • chcesz poznać jego predyspozycje do uprawniania futbolu,
  • Twoje dziecko kocha sport i poświęca swój wolny czas treningom piłkarskim,
  • pragniesz wesprzeć jego rozwój ruchowy,
  • podejrzewasz, że dziecko może mieć wadę postawy,
  • dziecko szybko się męczy lub jego ruchy nie są skoordynowane,

Cena pakietu to 490 złotych.

BADANIA WCHODZĄCE W SKŁAD PAKIETU

Analiza wyskoku
Na specjalnej platformie dynamometrycznej zbadamy też parametry wyskoku, tak istotnego we współczesnej piłce nożnej.

Pomiar momentów sił mięśni zginających i prostujących staw kolanowy
Wykorzystamy urządzenie pomiarowe używane w najlepszych klubach Europy, aby wychwycić te grupy mięśniowe, które wymagają wzmocnienia, aby zmniejszyć ryzyko urazów i kontuzji i stać się lepszym piłkarzem.

Badanie stabilograficzne
Na platformie z ruchomym podłożem ocenimy tzw. czucie głębokie piłkarza – kluczowe dla uniknięcia urazów skrętnych stawu kolanowego i skokowego. Dobrze wykształcona propriocepcja wpływa też na precyzję podań w futbolu.

Konsultacja z trenerem przygotowania motorycznego
Trener przełoży wyniki badań na praktyczne rozwiązania treningowe, dostosowane do indywidualnych uwarunkowań młodego piłkarza.

Po zakończonych badaniach i treningu otrzymasz:

  • wyniki testów funkcjonalnych, wraz z interpretacją oraz zaleceniami,
  • wskazówki odnośnie ćwiczeń korekcyjnych i uzupełniających, uwzględniających profilaktykę urazów, jak i piłkarskie cele treningowe.
UMÓW WIZYTĘ

NASI PARTNERZY