AktualnościNowość w Polsce

Nowość w Polsce

16 maja 2018

Wczoraj, 15 maja 2018 r., specjaliści z Carolina Medical Center – dr n. med. Radosław Michalik, lek. Jurij Kseniuk, lek. Adrian Rymarczyk– wystąpili w „Dzień Dobry TVN”. W programie została pokazana operacja przepukliny krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa wykonana metodą joimax®. Podczas zabiegu specjalistom z CMC towarzyszył dr Ralf Wagner, specjalista chirurgii kręgosłupa z Frankfurtu.

DDTVN_CMC_Ralf_Wagner
DDTVN_CMC_Radoslaw Michalik_Jurij Kseniuk

Był to pierwszy taki zabieg w Polsce! Endoskopowa chirurgia kręgosłupa joimax® stanowi alternatywę dla zabiegów klasycznych i jest to obecnie najbardziej zaawansowana technika operacyjna, określana przez ekspertów jako „najmniej inwazyjna spośród wszystkich małoinwazyjnych metod leczenia”.

Specjalistą w studiu był dr Adrian Rymarczyk, ortopeda z Carolina Medical Center, który wyjaśnił dokładnie czym jest przepuklina krążka międzykręgowego, jakie są jej przyczyny, oraz wyjaśnił na czym polega zabieg z użyciem systemu małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa joimax®.

Link do emisji programu.

DDTVN_CMC_Adrian_Rymarczyk
lek. Jurij Kseniuk - certyfikowany specjalista chirurgii kręgosłupa
dr n. med. Radosław Michalik, certyfikowany specjalista chirurgii kręgosłupa

Endoskopowe leczenie schorzeń kręgosłupa metodą joimax® to:

  • powrót do aktywności nawet po 24 godzinach od operacji,
  • krótka rekonwalescencja – krótki pobyt w szpitalu i krótki okres rehabilitacji,
  • niewielkie nacięcie na skórze (0,5 – 1 cm), nienaruszenie mięśni i więzadeł przykręgosłupowych oraz kości, mała utrata krwi, niewielkie blizny pooperacyjne,
  • małe ryzyko zakażeń – krótki pobyt na bloku operacyjnym,
  • szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub przebytych chorób nie mogą mieć operacji otwartych (klasycznych).