Analiza wideo wzorca ruchu

Analiza wzorca ruchu wykonywana jest za pomocą kamer szybkoklatkowych (200KL/SEK.) SIMI MOTION. Ocena wykonanego ruchu „klatka po klatce” umożliwia precyzyjną diagnozę i pomaga pacjentowi lub sportowcowi zmienić niewłaściwe wzorce ruchowe. System można wykorzystać do oceny techniki ruchu w różnych dyscyplinach sportu w warunkach naturalnych i laboratoryjnych, także z wykorzystaniem trenażerów (m.in. ergometr wioślarski) Badanie dostępne jest również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób z pomocami ortopedycznymi.

Do analizy wykorzystujemy bieżnię ruchomą Pro XL firmy Woodway z systemem zabezpieczenia przed upadkiem oraz trenażer rolkowy Tacx Multiplayer.

Zaletą tego badania jest:

  • 6 kamer szybkoklatkowych (200 kl/sek),
  • mobilność (możliwość wykonania badania poza laboratorium),
  • ocena jakości oraz ilości ruchu poszczególnej części ciała zawodnika „klatka po klatce”.

Celem badania jest subiektywna ocena układu  ciała podczas chodu (boso i w butach), biegu (boso i w butach), wyskoku (obunóż i jednonóż) oraz konkretnej techniki uprawianej dyscypliny sportu (podczas której najczęściej  pojawiają się dolegliwości bólowe).

Magdalena Syrek

Fizjoterapeuta, diagnosta funckjonalny

Specjalizuję się w rehabilitacji stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy, ręki oraz łokcia. Zajmuję się także fizjoterapią tkanek miękkich i ścięgna Achillesa. Jestem diagnostą badań biomechanicznych w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej.

Wykonaj badanie
Umów się na wizytę