Pakiet Zdrowego Piłkarza

W piłce nożnej warto zwrócić szczególną uwagę na siłę mięśniową kończyn dolnych – w celu prewencji urazów mięśniowych oraz poprawy siły uderzenia piłki, a także na stabilność ciała – w kontekście prewencji urazów skrętnych stawów skokowych lub kolanowych, jak i precyzji ruchów kończyny uderzającej piłkę. Istotny jest także rozkład obciążeń stóp podczas biegu oraz parametry wyskoku. Na podstawie tych danych można wyciągnąć wnioski praktyczne, które zastosowane w treningu pozwolą zmniejszyć ryzyko odniesienia kontuzji.

Pakiet Zdrowego Piłkarza to zestaw badań biomechanicznych przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych grających w piłkę nożną. Podstawą prawidłowego rozwoju młodego piłkarza jest kompleksowa diagnostyka funkcjonalna.

Klinika certyfikowana przez FIFA

Carolina Medical Center jako jedna z niewielu placówek medycznych na świecie, otrzymała zaszczytny tytuł FIFA Medical Centre of Excellence. Nadała go Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, która doceniła kompetencje Carolina Medical Center w zakresie leczenia i prewencji urazów piłkarskich, promowania profilaktyki zdrowotnej oraz kształcenia następnych pokoleń specjalistów medycyny sportowej. Lekarze Carolina Medical Center pełnili kluczowe stanowiska w Komisji Medycznej PZPN. Wprowadzili pionierski w świecie program licencjonowania lekarzy piłkarskich, na którym wzorowały się później inne federacje, a także zrealizowali cykliczne szkolenia dla klubowych lekarzy. Klinika wybrana została również przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012.

Jesteśmy aktywni nie tylko w zawodowym futbolu. Specjaliści Carolina Medical Center przeprowadzili szeroko zakrojone badania przesiewowe, które objęły aż 5 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych. Nasze testy pozwoliły wyselekcjonować dzieci z predyspozycjami do sukcesów w sporcie.

Pracujemy także ze szkółkami piłkarskimi, koncentrując się na profilaktyce kontuzji i poprawie piłkarskiego potencjału poprzez identyfikację i wzmocnienie najsłabszych elementów układu ruchu piłkarza.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy LUX MED, która należy do międzynarodowej Grupy BUPA, co umożliwia nam korzystanie z wiedzy wielu placówek medycznych na świecie, w tym m.in. hiszpańskiego Sanitas, partnera medycznego Realu Madryt.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Piłkarza, jeśli:

  • chcesz poznać jego predyspozycje do uprawniania futbolu,
  • Twoje dziecko kocha sport i poświęca swój wolny czas treningom piłkarskim,
  • pragniesz wesprzeć jego rozwój ruchowy,
  • podejrzewasz, że dziecko może mieć wadę postawy,
  • dziecko szybko się męczy lub jego ruchy nie są skoordynowane.

Cena pakietu to 490 złotych.

Badania wchodzące w skład Pakietu Zdrowego Piłkarza

Analiza wideo chodu i biegu na bieżni

Wykorzystując nowoczesne kamery szybkoklatkowe, wychwycimy wszelkie nieprawidłowości, w tym nierównomierną pracę miednicy oraz koślawe ustawienie kolan i stóp.

Analiza wyskoku

Na specjalnej platformie dynamometrycznej zbadamy też parametry wyskoku, tak istotnego we współczesnej piłce nożnej.

Pomiar momentów sił mięśni zginających i prostujących staw kolanowy

Wykorzystamy urządzenie pomiarowe używane w najlepszych klubach Europy, aby wychwycić te grupy mięśniowe, które wymagają wzmocnienia, aby zmniejszyć ryzyko urazów i kontuzji i stać się lepszym piłkarzem.

Badanie stabilograficzne

Na platformie z ruchomym podłożem ocenimy tzw. czucie głębokie piłkarza – kluczowe dla uniknięcia urazów skrętnych stawu kolanowego i skokowego. Dobrze wykształcona propriocepcja wpływa też na precyzję podań w futbolu.

Konsultacja z trenerem przygotowania motorycznego

Trener przełoży wyniki badań na praktyczne rozwiązania treningowe, dostosowane do indywidualnych uwarunkowań młodego piłkarza.

Po zakończonych badaniach i treningu otrzymasz:

  • wyniki testów funkcjonalnych, wraz z interpretacją oraz zaleceniami,
  • wskazówki odnośnie ćwiczeń korekcyjnych i uzupełniających, uwzględniających profilaktykę urazów, jak i piłkarskie cele treningowe.

Prezent dla Piłkarza

Pakiet Zdrowego Piłkarza to także idealny pomysł na prezent.

Pudełko prezentowe gratis!

Magdalena Syrek

Fizjoterapeuta, diagnosta funckjonalny

Specjalizuję się w rehabilitacji stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy, ręki oraz łokcia. Zajmuję się także fizjoterapią tkanek miękkich i ścięgna Achillesa. Jestem diagnostą badań biomechanicznych w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Piłkarza
Umów się na wizytę