Pakiet Zdrowego Tancerza

Taniec okiem widowni to zazwyczaj piękna historia opowiadana za pomocą ruchów i gestów, która dostarcza niesamowitych emocji. A co tak naprawdę kryje się za powłoką uśmiechu i talentu tancerzy?

Badania przeprowadzone przez dr Matthew Wyona z Uniwersytetu Wolverhampton wykazały, że aż 80% z nich doznała w ciągu roku przynajmniej jednej kontuzji, która uniemożliwiła im dalszy rozwój. Dojście do perfekcji wymaga od tancerzy dużej ilości treningów, często zbyt wyczerpujących oraz wielokrotnego powtarzania tych samych ruchów. To predestynuje taniec do miana mocno kontuzjogennej dyscypliny. Sprzyjają temu wady postawy, zaburzenia elastyczności mięśni, przekraczanie fizjologicznych zakresów ruchów, zbyt eksploatujące treningi i za krótki czas na odpoczynek. W przypadku tak dużych przeciążeń i ryzyka doznania urazu, niezwykle ważna jest profilaktyka. Nie do przecenienia są tu badania funkcjonalne, które pozwalają na pełną diagnostykę układu ruchu, wykrycie dysfunkcji, do tej pory ukrytych, oraz kontrolę postępów treningowych.

Program „zdrowego tancerza” dedykujemy zarówno profesjonalistom, osobom związanych z tańcem zawodowo, jak również amatorom, którzy uczęszczają na kursy czy cotygodniowe zabawy taneczne.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Tancerza, jeśli:

  • „podczas każdego tańca…. tracisz swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”
  • chcesz poznać swoje ograniczenia i możliwości swojego organizmu
  • chcesz uniknąć kontuzji, która być może stanie Ci na drodze dalszego rozwoju
  • znasz osobę, dla której taniec jest sensem życia i „…samym życiem” (Havelock Ellis) – możesz zakupić pakiet bliskiej Ci osobie by sprawić jej prezent i okazać troskę o jej zdrowie

Cena pakietu podstawowego to 490 złotych.

Badania wchodzące w skład pakietu

Stabilografia statyczna

Badanie polega na ocenie stabilności postawy ciała na nieruchomym podłożu. Jego celem jest sprawdzenie wydolności układu receptorów zlokalizowanych m.in. W ścięgnach i więzadłach w czasie stania swobodnego oraz w specyficznych dla tańca pozycjach.

Stabilografia dynamiczna

Na urządzeniu Biodex Balance System sprawdzona zostanie Twoja zdolność do zachowania równowagi na jednej nodze na niestabilnym podłożu. Badanie pozwala ocenić wydolność układu mięśniowego i zdiagnozować zaburzenia równowagi.

Analiza wideo wyskoku

Badanie przeprowadzane jest z wykorzystaniem systemu do analizy ruchu Simi Motion. Za pomocą kamer szybkoklatkowych rejestrowany jest a następnie analizowany ruch ciała tancerza „klatka po klatce”.

Konsultacja z trenerem przygotowania motorycznego

Na podstawie badań fizjoterapeuta ułoży dla Ciebie indywidualny plan treningowy, który wraz z wynikami badań zostanie omówiony podczas Waszych konsultacji. Dzięki temu w pełni wykorzystasz swój sportowy potencjał.

Skorzystaj również z konsultacji podologicznej

Stopy tancerza nie dość, że podlegają największym przeciążeniom to dodatkowo deformowane są przez obuwie taneczne. Badanie podologiczne może przynieść rozwiązanie długotrwałych dolegliwości bólowych, ogniskujących się w wielu punktach ciała.

Cena konsultacji: 300 zł.

Pomysł na prezent dla Tancerza

Pakiet Zdrowego Tancerza to także idealny pomysł na prezent.

Pudełko prezentowe gratis!

Magdalena Syrek

Fizjoterapeuta, diagnosta funckjonalny

Specjalizuję się w rehabilitacji stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy, ręki oraz łokcia. Zajmuję się także fizjoterapią tkanek miękkich i ścięgna Achillesa. Jestem diagnostą badań biomechanicznych w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Tancerza
Umów się na wizytę