Pakiet Zdrowego Triathlonisty

Triathlon, jako dyscyplina łącząca pływanie, kolarstwo i bieg, wymaga od zawodników bardzo dużej wytrzymałości fizycznej oraz sprawności ogólnej. Braki w tych elementach mogą negatywnie wpływać nie tylko na wynik sportowy ale również na zdrowie zawodnika. Wykonaj badania biomechaniczne dedykowane triathlonistom i osiągaj więcej!

Triathlon to przede wszystkim rywalizacja z samym sobą oraz swoimi słabościami. Dzień startu to wyjątkowy dzień dla każdego sportowca – to właśnie wtedy okazuje się, czy jesteśmy w stanie pokonać słabości i osiągnąć założone cele. Ta dyscyplina sportu wymaga pełnego zaangażowania w trakcie okresu przygotowawczego. Ważne jest też wyposażenie w odpowiedni sprzęt. Jednak nawet najlepszy nie pomoże przekroczyć linii mety ani nie uchroni przed kontuzją.

Sukces w triathlonie zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym z nich jest stan zdrowia. Optymalny trening, zawierający ćwiczenia siłowe, koordynacyjne, rozciągające i wytrzymałościowe, regularne badania, właściwa dieta, a także odpowiednia regeneracja organizmu to podstawowe składowe, o które musi zadbać każda osoba biorąca udział w triathlonie.

W celu wykrycia dysfunkcji organizmu, a także jego możliwości zespół ekspertów z Carolina Medical Center stworzył pakiet pięciu badań biomechanicznych dedykowany dla triathlonistów. Na podstawie wyników można opracować indywidualny plan treningowy, uwzględniający profilaktykę kontuzji. Badania te są nieinwazyjne i bezpieczne.

Warto na wstępnym etapie przygotowań do sezonu, poznać możliwości swojego organizmu i wykryć ewentualne dysfunkcje. Wiedza ta pozwoli tak zaprogramować trening by poprawić sprawność ogólną zawodnika, wyeliminować słabe strony, a w konsekwencji poprawić wynik na zawodach triathlonowych.

Cena pakietu to teraz 399 zł 520 zł.

Badania wchodzące w skład Pakietu Zdrowego Triathlonisty

Opracowany przez specjalistów Carolina Medical Center Pakiet Triathlonisty to seria badań biomechanicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak funkcjonuje aparat ruchu zawodnika.

Pomiary momentów siły w stawach kolanowych, biodrowych i ramiennych

Celem badania jest określenie maksymalnej wartości siły mięśniowej podczas ruchu w danym stawie. Ocena momentów sił mięśniowych w warunkach dynamicznych, z wykorzystaniem Systemu Humac Norm, wskaże ewentualne dysproporcje mięśniowe w stawach kolanowych, stawach biodrowych oraz w stawach ramiennych.

Analiza wideo biegu

Bieg to ostatnia dyscyplina w triathlonie i to od niej często zależy wynik sportowy. Zalecamy wykonanie analizy wzorca biegu za pomocą kamer szybkoklatkowych. Ocena wykonanego ruchu „klatka po klatce” umożliwia precyzyjną diagnozę i pomaga sportowcowi zmienić niewłaściwe wzorce ruchowe.

Badanie stabilografii dynamicznej

Służy do sprawdzania zdolności do zachowania równowagi na lewej i prawej nodze w warunkach niestabilnego podłoża. Pozwala zdiagnozować zaburzenia równowagi kończyn i tułowia. Celem badania jest ocena zdolności układu mięśni do utrzymywania stabilnej pozycji ciała podczas stania jednonóż. Im słabsze mięśnie, tym gorsza stabilizacja, a co za tym idzie – większe ryzyko kontuzji.

Pakiet Zdrowego Triathlonisty – Łukasz Kaleszczyński

Od takich specjalistycznych badań biomechanicznych, swoje przygotowania do zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, rozpoczął Łukasz Kalaszczyński – mistrz Polski w triathlonie na dystansie długim.

Bazując na otrzymanych wynikach badań biomechanicznych, realizuje teraz z trenerem przygotowania motorycznego, plan treningu zawierającego elementy ćwiczeń stabilizacyjnych, mobilizacyjnych i siłowych. Celem jest poprawienie sprawności ogólnej.

Pomysł na prezent dla Triathlonisty

Pakiet Zdrowego Triathlonisty to także idealny pomysł na prezent.

Pudełko prezentowe gratis!

Magdalena Syrek

Fizjoterapeuta, diagnosta funckjonalny

Specjalizuję się w rehabilitacji stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy, ręki oraz łokcia. Zajmuję się także fizjoterapią tkanek miękkich i ścięgna Achillesa. Jestem diagnostą badań biomechanicznych w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Triathlonisty

Promocja

399 PLN

zamiast: 520 PLN

Umów się na wizytę