Triathlon, jako dyscyplina łącząca pływanie, kolarstwo i bieg, wymaga od zawodników bardzo dużej wytrzymałości fizycznej oraz sprawności ogólnej. Braki w tych elementach mogą negatywnie wpływać nie tylko na wynik sportowy ale również na zdrowie zawodnika. Wykonaj badania biomechaniczne dedykowane triathlonistom i osiągaj więcej!
Triathlon to przede wszystkim rywalizacja z samym sobą oraz swoimi słabościami. Dzień startu to wyjątkowy dzień dla każdego sportowca – to właśnie wtedy okazuje się, czy jesteśmy w stanie pokonać słabości i osiągnąć założone cele. Ta dyscyplina sportu wymaga pełnego zaangażowania w trakcie okresu przygotowawczego. Ważne jest też wyposażenie w odpowiedni sprzęt. Jednak nawet najlepszy nie pomoże przekroczyć linii mety ani nie uchroni przed kontuzją.
Sukces w triathlonie zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym z nich jest stan zdrowia. Optymalny trening, zawierający ćwiczenia siłowe, koordynacyjne, rozciągające i wytrzymałościowe, regularne badania, właściwa dieta, a także odpowiednia regeneracja organizmu to podstawowe składowe, o które musi zadbać każda osoba biorąca udział w triathlonie.
W celu wykrycia dysfunkcji organizmu, a także jego możliwości zespół ekspertów z Carolina Medical Center stworzył pakiet pięciu badań biomechanicznych dedykowany dla triathlonistów. Na podstawie wyników można opracować indywidualny plan treningowy, uwzględniający profilaktykę kontuzji. Badania te są nieinwazyjne i bezpieczne.
Warto na wstępnym etapie przygotowań do sezonu, poznać możliwości swojego organizmu i wykryć ewentualne dysfunkcje. Wiedza ta pozwoli tak zaprogramować trening by poprawić sprawność ogólną zawodnika, wyeliminować słabe strony, a w konsekwencji poprawić wynik na zawodach triathlonowych.
Cena pakietu to teraz 399 zł 520 zł.
Opracowany przez specjalistów Carolina Medical Center Pakiet Triathlonisty to seria badań biomechanicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak funkcjonuje aparat ruchu zawodnika.
Pomiary momentów siły w stawach kolanowych, biodrowych i ramiennych
Celem badania jest określenie maksymalnej wartości siły mięśniowej podczas ruchu w danym stawie. Ocena momentów sił mięśniowych w warunkach dynamicznych, z wykorzystaniem Systemu Humac Norm, wskaże ewentualne dysproporcje mięśniowe w stawach kolanowych, stawach biodrowych oraz w stawach ramiennych.
Analiza wideo biegu
Bieg to ostatnia dyscyplina w triathlonie i to od niej często zależy wynik sportowy. Zalecamy wykonanie analizy wzorca biegu za pomocą kamer szybkoklatkowych. Ocena wykonanego ruchu „klatka po klatce” umożliwia precyzyjną diagnozę i pomaga sportowcowi zmienić niewłaściwe wzorce ruchowe.
Badanie stabilografii dynamicznej
Służy do sprawdzania zdolności do zachowania równowagi na lewej i prawej nodze w warunkach niestabilnego podłoża. Pozwala zdiagnozować zaburzenia równowagi kończyn i tułowia. Celem badania jest ocena zdolności układu mięśni do utrzymywania stabilnej pozycji ciała podczas stania jednonóż. Im słabsze mięśnie, tym gorsza stabilizacja, a co za tym idzie – większe ryzyko kontuzji.
Od takich specjalistycznych badań biomechanicznych, swoje przygotowania do zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, rozpoczął Łukasz Kalaszczyński – mistrz Polski w triathlonie na dystansie długim.
Bazując na otrzymanych wynikach badań biomechanicznych, realizuje teraz z trenerem przygotowania motorycznego, plan treningu zawierającego elementy ćwiczeń stabilizacyjnych, mobilizacyjnych i siłowych. Celem jest poprawienie sprawności ogólnej.
Pakiet Zdrowego Triathlonisty to także idealny pomysł na prezent.
Pudełko prezentowe gratis!