RehabilitacjaPobyt rehabilitacyjny
CMC_rehabilitacja_ikona

CENTRUM REHABILITACJI

POBYT REHABILITACYJNY

Pobyt rehabilitacyjny przeznaczony jest dla osób po zabiegach ortopedycznych. Pacjentami opiekuje się zespół wykwalifikowanych fizjoteraputów, lekarzy i pielęgniarek.

Carolina Medical Center, jako klinika ortopedyczno-fizjoterapeutyczna, oferuje Pacjentom możliwość pobytu rehabilitacyjnego. Dzięki stałej współpracy ortopedów i fizjoterapeutów oraz codziennej indywidualnej terapii można zmniejszyć dolegliwości bólowe, przywrócić funkcje motoryczne, zwiększyć elastyczność tkanek oraz poprawić komfort życia.

Pobyt w Carolina Medical Center odbywa się pod kontrolą lekarza prowadzącego, który ustala z fizjoterapeutą protokół postępowania fizjoterapeutycznego. Jest on przygotowywany po konsultacji lekarskiej i zawiera indywidualne zalecenia dotyczące np. intensywności ćwiczeń oraz ich zakresu. Zajęcia rehabilitacyjne odbywają się dwa razy dziennie (w zależności od decyzji lekarza prowadzącego) w pokoju Pacjenta i na Oddziale lub na wyposażonej w nowoczesny sprzęt terapeutyczny Sali Fizjoterapii.

Dzięki systematyczności wykonywania ćwiczeń fizjoterapeuta jest w stanie na bieżąco określić postępy Pacjenta i zmodyfikować plan dalszej rehabilitacji. Każdy pacjent znajduje się również pod 24-godzinną opieką lekarską i pielęgniarską.

POBYT REHABILITACYJNY DEDYKOWANY JEST DLA OSÓB:

  • po zabiegach ortopedycznych i chirurgii kręgosłupa przeprowadzonych w Carolina Medical Center lub w innych placówkach medycznych;
  • po urazach (np. złamaniach, zwichnięciach), chcących wrócić do aktywności w możliwie najkrótszym czasie;
  • w trakcie leczenia schorzeń narządu ruchu, które wymagają codziennej, intensywnej rehabilitacji;
  • mieszkających poza Warszawą, dla których uciążliwe są częste podróże lub brak możliwości dojazdu;
  • po kontuzjach sportowych.
CMC_pobyt_rehabilitacyjny_wykwalifikowani_specjalisci

W Carolina Medical Center posiadamy zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów, absolwentów uczelni wyższych, uczestników licznych konferencji naukowych w Polsce i na świecie. Specjalizują się oni w rehabilitacji konkretnych części ciała, dzięki czemu potrafią dostosować terapię tak, by była dopasowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

 

CMC_pobyt_rehabilitacyjny_okres_pobytu

O czasie trwania pobytu rehabilitacyjnego decyduje sam Pacjent. Należy jednak pamiętać, że rehabilitacja, stanowiąca integralny proces leczenia, jest procesem długotrwałym, a pobyt wspiera całą terapię. Długość pobytu uzależniona jest w głównej mierze od rodzaju schorzenia, przebytego urazu oraz od oczekiwanych efektów zdrowotnych. Zawsze możesz poprosić swojego lekarza o pomoc w ustaleniu czasu trwania pobytu!

CMC_pobyt_rehabilitacyjny_kontynuacja_leczenia_szybki_powrót_do_zdrowia

Cena pobytu uzależniona jest od rodzaju pokoju i czasu trwania pobytu. Do dyspozycji naszych Pacjentów posiadamy pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz pokoje VIP. Wszystkie pokoje przystosowane są dla osób z problemami ortopedycznymi. W cenę pobytu wliczone jest także pełne wyżywienie, uwzględniające zalecenia lekarskie i preferowaną dietę.

Jesteś Pacjentem Carolina Medical Center? Przysługuje Ci zniżka 100 zł na dobę.

CMC_pobyt_rehabilitacyjny_kontynuacja_leczenia

Po opuszczeniu szpitala, w zależności od stanu zdrowia, wskazana jest kontynuacja leczenia. Może być to rehabilitacja lub trening, który wzmocni odpowiednie partie mięśniowe oraz pozwoli w pełni odzyskać sprawność ruchową.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Jesteś po operacji w Carolina Medical Center i chcesz skorzystać z pobytu rehabilitacyjnego? Zgłoś się do Koordynatora Opieki Szpitalnej, który dopełni za Ciebie wszelkich formalności związanych z pobytem!
  • Jeśli nie jesteś naszym Pacjentem, umów się na wizytę kwalifikacyjną! Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 22 35 58 200.

NASI PARTNERZY

UMÓW WIZYTĘ