AktualnościSpecjaliści z CMC w wydaniu specjalnym Gazety Wyborczej „Na narty”

Specjaliści z CMC w wydaniu specjalnym Gazety Wyborczej „Na narty”

20 listopada 2017

na narty_gazeta_wyborcza_wydanie_specjalne_tylko_zdrowieWe wtorek, 14 listopada, ukazał się nowy magazyn „Na Narty”, wydanie specjalne Gazety Wyborczej. Zawiera on rozmaite porady, zwłaszcza dla wielbicieli zimowych szaleństw – narciarzy, snowboardzistów. Zima już coraz bliżej, dlatego już dziś warto zadbać o odpowiednie przygotowanie organizmu, aby móc w pełni cieszyć się czasem spędzonym na stokach.
Dr Urszula Zdanowicz, specjalista ortopedii i traumatologii sportowej z CMC, na łamach magazynu, opowiadała o tym, jak powinien wyglądać „dzień” narciarza. Poruszane były kwestie dotyczące pierwszego dnia na stoku, rozpoczynając od przeprowadzania rozgrzewki, a kończąc na regeneracji po wysiłku.
Magdalena Syrek, fizjoterapeutka i specjalista diagnostyki funkcjonalnej, podzieliła się swoją wiedzą na temat ćwiczeń, poprawiających naszą kondycję. W magazynie można przeczytać i zobaczyć, jak należy je właściwie wykonywać.
O urazach narciarskich wypowiedział się dr Łukasz Luboiński, Ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej w CMC.
Zapraszamy do lektury!