Mateusz Marcinkowski

Fizjoterapeuta

Mateusz Marcinkowski
Specjalizuję się w pracy z pacjentami z problemami aparatu ruchu. Głównie są to stany po zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia, czy endoprotezoplastyka stawów kolanowych, biodrowych, ramiennych. Zajmuję się rehabilitacją dzieci od 14 roku życia. Zawszę dążę do uzyskania przez podopiecznego jak największej sprawności. To oczywiście nie uda się bez Twojego zaangażowania i ciężkiej pracy. Ruch jest podstawą terapii!

Informacje o konsultacjach lekarskich

Języki

Języki: polski, angielski

Współpracujemy z ubezpieczycielami zagranicznymi. Sprawdź, czy akceptujemy Twoje ubezpieczenie.

O mnie

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w dużej klinice rehabilitacji jeszcze w trakcie trwania studiów. Po studiach rozpocząłem pracę w miejscach, w których mogłem współpracować z najlepszymi ortopedami w Trójmieście.

W pracy zawsze staram się działać w teamie: z ortopedami, trenerami i fizjoterapeutami, którzy są wyspecjalizowani w innych tajnikach naszego zawodu. Zawsze dostosowuję techniki do potrzeb pacjentów, ale szczególny nacisk kładę na terapię ruchem. Uważam, że rehabilitacja w ortopedii bez ćwiczeń NIE ISTNIEJE. Od siebie w pracy wymagam jeszcze więcej niż od Pacjentów i zawsze dążę do poprawienia jak największej ilości aspektów Waszego życia, czy to codziennego, czy sportowego. Nierzadko pracuję z członkami Kadry Narodowej, którzy za każdym razem wymagają ode mnie wspięcia się na kolejny poziom analizowania ruchu i szukania coraz to lepszych rozwiązań.

Staram się znajdować proste i łatwe w zastosowaniu nawyki dla osób, które zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, czy stawów obwodowych uwzględniając rodzaj ich pracy oraz, oczywiście, chęć życia bez bólu.

W przypadku Pacjentów operowanych zawsze tłumaczę, że operacja była zrobiona, aby polepszyć życie, a nie tylko je kontynuować, aczkolwiek sam zabieg jest dopiero początkiem ciężkiej pracy jaką wspólnie musimy wykonać #skyisthelimit :). Zawsze podchodzę do pacjentów kompleksowo, w razie niepewności odsyłam do innych specjalistów. Nikt przecież nie jest specjalistą w każdej dziedzinie.

Zachęcam do rehabilitacji przedoperacyjnej, która często przyśpiesza późniejszy powrót do sprawności. Sprawdza się to zwłaszcza u pacjentów, którzy mieli wcześniej operacje w obrębie jamy brzusznej.

Sam przez wiele lat uprawiałem sporty drużynowe i indywidualne, zmagałem się bólem, a nawet byłem operowany. Istnieje więc duża szansa, że będę rozumiał Ciebie i Twój ból, co uważam, również jest bardzo ważne! 🙂

Wykształcenie

  • 2015-2017: Gdański Uniwersytet Medyczny, fizjoterapia, magister. Temat pracy dyplomowej: „Wady postawy, a częstość występowania oraz lokalizacja dolegliwości bólowych w grupie zawodowej informatyków”.
  • 2012-2015: Gdański Uniwersytet Medyczny, fizjoterapia, licencjat. Temat pracy dyplomowej: „Wpływ aktywności sportowej na funkcję narządu ruchu – diagnostyka i terapia – studium przypadku klinicznego”.

Doświadczenie zawodowe

  • 10.2019 – obecnie Carolina Medical Center, koordynator fizjoterapii
  • 09.2017 – obecnie – RehMedis Paweł Bednarski, Rehabilitacja Medyczna i Sportowa.
  • 09.2017 – 10.2019 – Swissmed Centrum Zdrowia, a od 03.2019 – koordynator fizjoterapeutów.
  • 08-09.2017 – Białe Lwy Gdańsk, zespół rugby.
  • 06-08.2017 – Zespół Opieki Medycznej, turnieje tenisa ziemnego odbywające się na terenie AWFiS w Gdańsku oraz kortów tenisowych „Arka” w Gdyni.
  • 01.2015 – 07.2016 – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Klinika Rehabilitacji – praktyka zawodowa.

Zainteresowania

gry komputerowe, wędkarstwo morskie

Działalność naukowa

Liczne webinaria, m.in.:

  • ACL Bez Tajemnic!
  • Badanie stawu kolanowego w praktyce fizjoterapeutycznej Kolano biegacza (ITBS). Od diagnostyki do rehabilitacji.
  • Łąkotka i chrząstka stawowa.
  • Zrozumieć bark: od teorii do skutecznej praktyki terapeutycznej.
  • Staw biodrowy. Diagnostyka i terapia w pigułce.
  • Operacje kręgosłupa. Niezbędnik fizjoterapeuty.
  • Diagnostyka kręgosłupa: kompromis pomiędzy strukturą i funkcją.

Kursy i szkolenia

  • 07.2020-.07.2021 – członek Neuro Klubu
  • 7.12.2020-10.03-2021 – Neuro Kolano
  • 02.2020- Podstawy artroskopii kolana oraz techniki szycia łąkotek,Praktyczny kurs kadawerowy, organizator CEM.
  • 01.09.2017 – Osteopatyczna terapia blizn
  • 08-11.12.2016 – Anatomy Trains in Structure & Function
  • 18.03.2016 – Warsztaty neurologiczne współorganizowane przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne
  • 12-13.01.2015 – Kinesiology Taping – kurs Podstawowy
  • 24.04.2014 – Ewaluacja według Kinetic Control wybranych dysfunkcjach narządu ruchu.
Kamil Maleszyk
29.11.2022
"Współpracowałem z Mateuszem przez pół roku podczas rehabilitacji... Jest to nadzwyczaj dobry fizjoterapeuta, ma bardzo profesjonalne podejście, zawsze dba o pacjenta..."
Kazimierz Kloka
15.07.2022
"Współpracuję z Panem Mateuszem Marcinkowskim ponad rok, tak długi okres pozwala na dobrą ocenę terapeuty, jego kompetencji, zaangażowania, wytrwałości i rzeczywistego stosunku do pacjenta i jego dolegliwości..."
Aleksandra Ostrowska
01.12.2021
"Najdłużej współpracuję z Panem Mateuszem. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jeden z lepszych fizjoterapeutów z jakimi miałam przyjemność współpracować (trenuje 13 lat). Planuję u niego zostać na dłużej..."
Aktualności zobacz więcej
Rehabilitacja: słowo klucz w powrocie do zdrowia

8 września obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapii. Z tej okazji przybliżamy, dlaczego rehabilitacja to kluczowy element leczenia.

Dla ciała i zmysłów – masaż dla dwojga nie tylko w Walentynki

Masaż relaksacyjny to idealna opcja dla zmysłów i ciała, oparta na budowaniu bliskości w związku oraz dająca relaks i przyjemność dla całego organizmu.