Carolina Medical Center z paraolimpijczykiem Jackiem Czechem

25 stycznia 2016

Klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center pomaga pływakowi Jackowi Czechowi w jego przygotowaniach do Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. CMC, wyróżniona tytułem FIFA Medical Clinic of Excellence, zapewni sportowcowi opiekę medyczną, wsparcie fizjoterapeutyczne i treningi przygotowania motorycznego.

Jacek Czech związany jest z Carolina Medical Center od wielu lat.
W związku z kwalifikacją pływaka do igrzysk w Rio współpraca ta będzie teraz jeszcze bardziej intensywna. Paraolimpijczyk odbędzie w CMC badania  laboratoryjne, diagnostykę obrazową, a przede wszystkim będzie miał stałą opiekę fizjoterapeutów i trenerów personalnych. Dodatkowo, postępy Jacka Czecha sprawdzane będą badaniami biomechanicznymi, przeprowadzanymi w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej Carolina Medical Center.

Moja przygoda z pływaniem zaczęła się kilka lat po nieszczęśliwym wypadku, kiedy to mając 18 lat, skoczyłem na główkę do zalewu. Byłem całkowicie sparaliżowany. Pracowałem godzinami, aby odzyskać sprawność. Dzięki intensywnej rehabilitacji, a potem treningom w dużej mierze wróciła sprawność w rękach, dzięki czemu mogłem zacząć pływać. Tak zaczęła się moja przygoda z tą dyscypliną sportową. Teraz wraz ze specjalistami z Carolina Medical Center przygotowuję się do kolejnych już Igrzysk Olimpijskich  – powiedział Jacek Czech.

Do Igrzysk Paraolimpijskich zostało już tylko osiem miesięcy. Będzie to dla Jacka bardzo ciężki okres całkowitego skupienia się na przygotowaniach do zawodów. Specjalnie dla niego stworzyliśmy indywidualny trening dostosowany do jego potrzeb i aspiracji – powiedział Dariusz Straszewski, Kierownik Fizjoterapii w Carolina Medical Center. – Jacek w naszej klinice przechodzi intensywny trening z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń z oporem pneumatycznym. Pracujemy głównie nad wzmocnieniem stawów ramiennych, gdyż to właśnie ręce są jego główną siłą napędową. Prowadzony przez nas trening „na lądzie” ma przynieść efekty w wodzie – dodał Darek Straszewski.