Carolina Medical Center wspiera polskich olimpijczyków!

12 marca 2018

Carolina Medical Center, należąca do Grupy LUX MED – Głównego Partnera Medycznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dba o formę olimpijczyków, którzy w dniach 9-25 lutego będą reprezentować Polskę na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Od 2014 roku placówki Grupy LUX MED oraz klinikę Carolina Medical Center odwiedziło w sumie ponad 1200 polskich olimpijczyków!

Carolina Medical Center ma ogromne doświadczenie w medycynie sportowej. Od lat współpracujemy z najlepszymi polskimi sportowcami, przygotowując ich do największych wydarzeń sportowych. Pomagamy sportowcom nie tylko w przypadku kontuzji, operacji i rehabilitacji. Dzięki wykonywanym w naszej placówce badaniom biomechanicznym wykrywamy dysfunkcje organizmu i znajdujemy słabe punkty uniemożliwiające rozwój zawodnika. Treningi przygotowania motorycznego opracowane na podstawie badań biomechanicznych podnoszą zdolności motoryczne, poprawiają kondycje i zmniejszają ryzyko kontuzji, wpływając tym samym na sukcesy sportowe.

Na co dzień pracujemy ze związkami i klubami sportowymi, m.in. Polskim Związkiem Pięcioboju Nowoczesnego, Polskim Związkiem Zapaśniczym, Polskim Związkiem Kajakowym, Polskim Związkiem Pływackim oraz Polskim Związkiem Koszykówki. Od lat dbamy także o zdrowie tancerzy z Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

pkol (1)

Polska Reprezentacja Olimpijska Pjongczang 2018 składa się z 62 zawodników rywalizujących w dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska i snowboard.

Życzymy zdrowia i mocno trzymamy kciuki za polskich sportowców!

Jesteśmy jedną drużyną

carolina_medical_center_partner_medyczny_PKOl