Chirurgia kręgosłupa

W Szpitalu Carolina działa nowoczesne Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa, które łączy wiedzę i doświadczenie specjalistów – ortopedów i neurochirurgów, a także fizjoterapeutów specjalizujących się w leczeniu chorób i urazów kręgosłupa. Zapewniamy naszym Pacjentom kompleksowe leczenie: konsultacje lekarskie, diagnostykę obrazową, operacje, a także rehabilitację kręgosłupa. Wykonujemy pełen zakres zabiegów klasycznych oraz najnowocześniejszych procedur małoinwazyjnych.

Minimalna ingerencja w tkanki i szybka rekonwalescencja po operacji sprawiają, że naszym priorytetem jest stały rozwój chirurgii małoinwazyjnej. Metody te stosujemy także w przypadkach, kiedy pacjent nie może mieć operacji klasycznej (otwartej) lub mikrochirurgicznej.

Trzy powody, dla których warto nam zaufać

Doświadczeni specjaliści

Stała współpraca czołowych polskich specjalistów – neurochirurgów, ortopedów, fizjoterapeutów – zapewnia naszym pacjentom kompleksowe leczenie: od diagnozy przez odbudowę i korekcję funkcji, po profilaktykę nawrotów dolegliwości.

Rehabilitacja kręgosłupa

Niweluje dysfunkcje, przywraca sprawność i zapobiega nawrotom – rehabilitacja to kluczowy element w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Nieoceniona w profilaktyce dolegliwości oraz leczeniu po urazach czy operacjach.

Nowoczesne zabiegi

Gdy leczenie zachowawcze nie przynosi pożądanych efektów, najlepszym rozwiązaniem jest operacja. Wykonujemy pełen zakres zabiegów klasycznych oraz najnowocześniejszych obecnie procedur małoinwazyjnych.

Urazy i schorzenia kręgosłupa

Stosowane przez nas małoinwazyjne procedury operacyjne pozwalają wyleczyć „przez dziurkę od klucza” tak skomplikowane schorzenia i urazy kręgosłupa, jak zaawansowana dyskopatia, stenoza czy złamanie kręgosłupa.

Potrzebujesz operacji kręgosłupa? Lecz się małoinwazyjnie

Szybka rekonwalescencja

Skrócony do minimum czas pobytu w szpitalu. Pacjent „staje na nogi” już na drugi dzień.

Minimalna ingerencja

Niewielkie nacięcie na skórze, nienaruszenie mięśni, minimalna utrata krwi, niezauważalne blizny pooperacyjne.

Szeroki zakres zabiegów

Możliwość leczenia pacjentów, u których nie można przeprowadzać operacji klasycznych, np. z racji wieku lub osteoporozy.

Większe bezpieczeństwo

Ograniczona do koniecznego minimum inwazyjność to mniejsze ryzyko powikłań i mniejszy ból pooperacyjny.

Dowiedz się więcej o operacjach kręgosłupa

Przykłady małoinwazyjnych metod leczenia kręgosłupa

Endoskopowe leczenie kręgosłupa

Chirurgia endoskopowa pozwala na operowanie kręgosłupa bez przecinania mięśni i więzadeł przykręgosłupowych oraz kości, a pacjent narażony jest na mniejszą utratę krwi i mniejsze dolegliwości bólowe niż w przypadku leczenia klasycznego.

Zabiegi z użyciem endoskopu przeprowadzane są w klinice w Warszawie. W większości przypadków pacjenci najczęściej opuszczają szpital już dobę po operacji.

Dyskopatia wyleczona jednym zastrzykiem

Zabieg, stosowany w leczeniu przepuklin dyskowych, polega na przezskórnym wstrzyknięciu implantu DISCOGEL® do jądra miażdżystego dysku. Działa przeciwzapalnie, wypełniając pęknięcia w osłabionym pierścieniu włóknistym, blokując jednocześnie receptory bólowe.

Przezskórna stabilizacja kręgosłupa

Zaawansowany, przezskórny system do stabilizacji Spine Jack® wykorzystywany jest przy urazowych złamaniach kompresyjnych oraz osteoporotycznych złamaniach kręgosłupa. Jedynie 30-minutowy zabieg polega na przezskórnym wprowadzeniu dwóch igieł, dzięki którym umieszczany jest w trzonie drut Kirschnera. Do jego wnętrza wprowadza się dwa implanty, odtwarzające wysokość złamanego trzonu. Wnętrze trzonu wypełnia się cementem, usztywniając całą konstrukcję.

Stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym techniką ALIF

Metoda ALIF polega na dojściu zaotrzewnowym (przez jamę brzuszną) do kręgosłupa. ALIF nie pozostawia blizny w kanale kręgowym, nie narusza mięśni przykręgosłupowych i zapewnia swobodne dojście do kanału kręgowego.

Klasyczne leczenie kręgosłupa

W naszym szpitalu wykonujemy pełen zakres operacji klasycznych odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego kręgosłupa, m.in. usunięcia i wszczepienia dysków, laminektomię odbarczającą, korporektomię, stabilizacje, wertebroplastykę i kyphoplastykę trzonu kręgowego. Nasi specjaliści konsultują i operują pacjentów ze zdiagnozowanymi guzami kręgosłupa.

Leczenie bólu kręgosłupa
Sprawdź nowoczesne metody walki z bólem kręgosłupa Dowiedz się więcej

Specjaliści w Szpitalu Carolina

Neurochirudzy

lek. Jurij Kseniuk
lek. Jurij Kseniuk

Specjalista neurochirurgii, Ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa

lek. Maciej Bujko
lek. Maciej Bujko

Specjalista neurochirurgii

dr n. med. Radosław Michalik
dr n. med. Radosław Michalik

Specjalista neurochirurgii i neurotramatologii

dr hab. n. med. Piotr Zieliński
dr hab. n. med. Piotr Zieliński

Specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii

dr n. med. Mateusz Krakowiak
dr n. med. Mateusz Krakowiak

Specjalista neurochirurgii

dr n. med. Tomasz Netczuk
dr n. med. Tomasz Netczuk

Specjalista neurochirurgii

Fizjoterapeuci

Mateusz Pepłowski
Mateusz Pepłowski

Fizjoterapeuta

Jakub Placzki
Jakub Placzki

Fizjoterapeuta

Włodzimierz Guliyan
Włodzimierz Guliyan

Magister fizjoterapii

Mateusz Marcinkowski
Mateusz Marcinkowski

Fizjoterapeuta

Wojciech Reszke
Wojciech Reszke

Fizjoterapeuta

Anna Piotrowicz
Anna Piotrowicz

Fizjoterapeuta

Pierwsza konsultacja neurochirurgiczna

Konsultacje neurochirurgiczne w Szitalu Carolina odbywają się w godzinach ustalonych indywidualnie. Pacjent przed pierwszą wizytą zostanie poproszony o uzupełnienie w recepcji Karty Rejestracji Pacjenta. Naszym priorytetem jest skrupulatna ocena stanu zdrowia Pacjenta i określenie optymalnego sposobu leczenia. W niektórych przypadkach wiąże się to z wydłużeniem planowanego czasu trwania wizyty. Prosimy o wyrozumiałość, jeśli lekarz specjalista będzie do Państwa dyspozycji nieco później niż było to przewidziane.

Uprzejmie prosimy o:

  • zabranie dowodu tożsamości (w przypadku osoby niepełnoletniej dokument powinien posiadać towarzyszący jej rodzic/opiekun prawny),
  • przybycie na wizytę co najmniej 15 minut przed umówionym terminem, zgłoszenie się do recepcji na 2. piętrze (zarówno w placówce w Warszawie, jak i w Gdańsku) i uiszczenie należności za wizytę,
  • zabranie ze sobą posiadanej dokumentacji medycznej, np. wyników badań laboratoryjnych i diagnostycznych (np. RTG, USG, MRI, TK),
  • powstrzymanie się od wykonywania badań diagnostycznych przed konsultacją lekarską – w naszej klinice badania diagnostyczne wykonywane są według wytycznych lekarza prowadzącego.

Nie zwlekaj z leczeniem i już dziś umów się na wizytę!

Zadzwoń: 22 35 58 201

i skorzystaj z pomocy naszych konsultantów!

 

Umów wizytę online

i zobacz wszystkie dostępne terminy. Formularz do umawiania znajdziesz u góry strony!

Ostry ból kręgosłupa?

W naszym szpitalu Działa Ostry Dyżur Ortopedyczny, czynny 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i w święta.