Medyczny Trening Personalny

Zaufali nam

Medyczny trening personalny to połączenie fizjoterapii oraz treningu motorycznego, który rekomendowany jest wszystkim Pacjentom, którzy chcą wrócić do sprawności i aktywności sportowej po urazie lub operacji. Trening ten nie tylko pozwala na odzyskanie sprawności ruchowej, ale także przyczynia się do zmniejszania obciążeń, co w konsekwencji zmniejsza ryzyko ponownej kontuzji.

W Carolina Medical Center trenerzy przygotowania motorycznego mają ukończone studia fizjoterapeutyczne, dzięki temu mogą opracować indywidualny i skuteczny plan treningowy. Wiedza z zakresu anatomii, biomechaniki i fizjologii pozwala na umiejętne dobranie ćwiczeń do dysfunkcji Pacjenta, jego ograniczeń, wieku czy codziennej aktywności. Trenerzy Carolina Medical Center posiadają kwalifikacje do pracy z pacjentami, którzy zmagają się z urazami lub schorzeniami ortopedycznymi albo są po operacjach narządu ruchu.

Centrum Treningowe w Carolina Medical Center

System treningowy Carolina Medical Center został stworzony przez specjalistów i pasjonatów sportu w oparciu o ich wiedzę medyczną oraz doświadczenie w pracy ze sportowcami. Skierowany jest zarówno do zawodowych sportowców, jak i amatorów:

 • Osoby prowadzące aktywny tryb życia

Jeżeli uprawiasz sport i chcesz poprawić swoje wyniki to trening w Carolina Medical Center będzie świetnym treningiem uzupełniającym. Zwiększając stabilność ciała i poprawiając sensomotorykę, osiągniesz płynność ruchu, co wpłynie na jego skuteczność. Ten trening nie tylko zwiększa siłę, ale przywraca balans i koordynację nerwowo-mięśniową. Jest traktowany jako profilaktyka urazów i dobierany do dyscypliny, którą uprawiasz.

 • Osoby o małej aktywności fizycznej

Centrum Treningowe Carolina Medical Center to znakomita recepta na dolegliwości związane z przeciążeniem życia codziennego lub brakiem ruchu. To trening naturalny, zgodny z biomechaniką i indywidualnie dobrany do potrzeb Twojego organizmu. Jest bardzo elastyczny: kształtuje sylwetkę, buduje mięśnie, zwiększa wytrzymałość, szybkość oraz siłę ale jednocześnie dba o Twój kręgosłup, barki i kolana.

 • Osoby powracające do pełnej sprawności po urazie

Treningi w naszym Centrum mogą być naturalnym uzupełnieniem lub kontynuacją procesu rehabilitacji i jako taki jest rekomendowany osobom powracającym do pełnej sprawności po urazie.  Aby powrócić do aktywności, konieczne jest odzyskanie pełnej sprawności całego łańcucha ruchowego. Ćwiczenia będą zawsze dopasowane do celu terapii i wykonywane pod okiem trenera, który pozostanie w stałym kontakcie z Twoim lekarzem i fizjoterapeutą.

Carolina Medical Training System

Specjaliści z Carolina Medical Center stworzyli nowoczesny system treningowy CMTS – Carolina Medical Training System, który oparty jest na wiedzy dotyczącej skuteczności różnych form treningu w profesjonalnym sporcie i rehabilitacji. Jest to unikalna, pierwsza w Polsce koncepcja treningu, opracowana wspólnie przez ortopedów, biomechaników, fizjoterapeutów i trenerów personalnych.

Ścieżka działania Carolina Medical Training System

 1. Oceniamy Twój stan zdrowia i predyspozycje ruchowe. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia specjalistów ortopedii, biomechaniki, fizjoterapii oraz trenerów przygotowania motorycznego.
 2. Dokonujemy obiektywnych pomiarów siły, sensomotoryki i stabilografii, wykorzystując najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej Carolina Medical Center. Oceniamy także technikę ruchu, aby wykryć słabsze strony i określić podstawowe cele treningu.
 3. Zapraszamy do Centrum Treningowego CMTS, gdzie Twój trener przygotowania motorycznego przedstawi Ci indywidulany program treningowy. Opracujemy go na podstawie wyników badań oraz Twoich celów i predyspozycji. A w przypadku osób po urazach trening będzie uwzględniać ćwiczenia wzmacniające określone partię mięśniowe.
 4. Rozpoczynasz trening! Korzystasz z najnowszej generacji sprzętu do ćwiczeń i stałej opieki wykwalifikowanego trenera. Na bieżąco oceniamy też przebieg i skuteczność treningu.

Centrum Treningowe Carolina Medical Center to:

 • stała opieka trenerów przygotowania motorycznego z wykształceniem fizjoterapeutycznym;
 • kameralna atmosfera zajęć – maksymalnie 3 osoby jednocześnie ćwiczące na sali;
 • siłownia wyposażona w nowoczesny sprzęt;
 • ocena medyczna predyspozycji fizycznych;
 • indywidualnie dobrany plan treningowy, uwzględniający potrzeby Twojego organizmu, który gwarantuje 100% skuteczności, jeśli tylko dasz z siebie wszystko;
 • pakiet funkcjonalnych badań diagnostycznych;
 • monitoring postępów treningowych;
 • BIA – analiza składu ciała;

Medyczny trening personalny – pierwsza wizyta

Centrum Treningowe Carolina Medical Center znajduje się na pierwszym piętrze (obok sali rehabilitacyjnej).

 • Przed rozpoczęciem zajęć należy uiścić w recepcji opłatę za zajęcia.
 • Prosimy o przybycie na zajęcia 15 minut przed umówionym terminem i rozpoczęcie zajęć tylko w obecności swojego trenera.
 • Prosimy o zabranie na zajęcia luźnego stroju sportowego, w tym butów sportowych oraz ręcznika.

Damian Wiśniewski

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Specjalizuję się w leczeniu schorzeń i urazów kręgosłupa, stawów: ramiennego (barku), biodrowego, kolanowego i skokowego a także w rehabilitacji pocovidowej. W pracy łączę elementy przygotowania motorycznego oraz fizjoterapii.

Trenerzy przygotowania motorycznego

Damian Wiśniewski
Damian Wiśniewski

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Mateusz Jenda
Mateusz Jenda

Trener przygotowania motorycznego

Milena Kowalczyk
Milena Kowalczyk

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Anna Wolańska
Anna Wolańska

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Zaufali nam