Ortopedia onkologiczna

Carolina Medical Center, w ramach ortopedii onkologicznej, zajmuje się leczeniem zmian/guzów nowotworowych występujących w obrębie kości, stawów i tkanek miękkich narządu ruchu. Kompleksowa oferta – konsultacje, diagnostyka obrazowa, leczenie operacyjne i rehabilitacja – połączona z doświadczeniem naszych specjalistów w dziedzinie ortopedii i neurochirurgii, pozwala na szybką i skuteczną pomoc w walce z nowotworem.

Ponad połowa nowotworów narządowych, takich jak: rak płuca, piersi, nerki, może dawać przerzuty. Wśród innych zmian, które należy objąć diagnostyką i terapią, znajdują się także guzy tkanek miękkich, pierwotne guzy kości oraz tzw. zmiany guzopodobne i guzy nieznane. Wszystkie wymagają odpowiedniego leczenia ortopedycznego.

Kompleksowa opieka w ramach ortopedii onkologicznej

Konsultacje ortopedyczne i neurochirurgiczne

Zespół Carolina Medical Center to kilkudziesięciu ortopedów z wieloletnim doświadczeniem w kompleksowym leczeniu i chirurgii narządu ruchu, w tym kręgosłupa. Zapewniamy konsultacje pacjentów onkologicznych po urazach, z objawami, takimi jak ból czy obrzęk – także w przypadkach wszelkich niepokojących zmian w układzie szkieletowo-mięśniowym.

Ortopedzi i neurochirurdzy z Carolina Medical Center przeanalizują dokumentację medyczną dotychczasowego leczenia onkologicznego, a w razie potrzeby, zlecą dodatkowe badania, aby zapewnić pogłębioną diagnozę i zaproponować skuteczną terapię.

Badania Kliniczne i Diagnostyka

Wykonujemy niezbędną diagnostykę pod kątem zmian nowotworowych, m.in.:

 • rezonans magnetyczny, RTG, tomografię komputerową, badanie ultrasonograficzne,
 • biopsje chirurgiczne (pobranie wycinka kości do badania histopatologicznego),
 • biopsje wycinające kości,
 • biopsje i wycięcia guzów tkanek miękkich oraz trepanobiopsje kości.

Onkologiczne leczenie operacyjne

Carolina Medical Center posiada nowoczesny blok operacyjny, pozwalający na bezpieczne wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych operacji onkologicznych, takich jak:

  • stabilizacje – zespolenia złamań kości lub zespolenia paliatywne, zapobiegające złamaniom patologicznym kości z wycięciem zmiany lub bez usunięcia guza;
  • stabilizacje z uzupełnieniem ubytku kostnego, np.: cementem kostnym lub materiałem kostnopodobnym;
  • endoprotezoplastyka, tzw. modularna lub poresekcyjna odcinka bliższego kości udowej (stawu biodrowego), okolicy stawu kolanowego lub barku;
  • implanty wykonywane na miarę („custom made”), celem uzupełnienia ubytku kości powstałego po resekcji guza.

Rehabilitacja onkologiczna

Mamy odpowiednią bazę rehabilitacyjną – ponad trzydziestoosobowy zespół fizjoterapeutów specjalizujących się w konkretnych obszarach anatomicznych. Rehabilitację w Carolina Medical Center traktujemy jako integralną cześć interdyscyplinarnego procesu leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Specjaliści Carolina Medical Center

Ortopedzi i neurochirurdzy

Zobacz więcej
dr n. med. Lech Karwicki
dr n. med. Lech Karwicki

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Jurij Kseniuk
lek. Jurij Kseniuk

Specjalista neurochirurgii, Ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa

lek. Łukasz Luboiński
lek. Łukasz Luboiński

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu