Pacjent NFZ

Na podstawie umowy zawartej z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Carolina Medical Center w Warszawie oferujemy wiele świadczeń medycznych, finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt z NFZ umożliwia pacjentom dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego bez dodatkowych opłat.

W Carolina Medical Center w Warszawie do dyspozycji pacjentów NFZ jest Poradnia Chirurgii Dziecięcej, Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej dla dzieci i młodzieży oraz Poradnia Rehabilitacyjna.

W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, w miarę dostępności kontraktu, oferujemy: konsultacje chirurgiczne i konsultacje z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej dla dzieci oraz rehabilitację i konsultacje w Poradni Rehabilitacyjnej dla dzieci i dorosłych.

Jeśli pacjent nie jest pewny, czy Carolina Medical Center wykonuje w ramach ubezpieczenia NFZ daną usługę, powinien zadzwonić pod numer 22 355 82 00 lub zapytać w Recepcji NFZ, znajdującej się na 2. piętrze Carolina Medical Center.

SKIEROWANIE NA ŚWIADCZENIA NFZ

Podstawą do skorzystania ze świadczeń zdrowotnych, finansowanych przez NFZ, jest skierowanie wydane przez lekarza posiadającego umowę z NFZ:

 • dla skierowań do poradni specjalistycznych – lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz specjalista,
 • dla skierowań na rehabilitację – lekarz specjalista.

Jaki kod poradni powinien wystawić lekarz, aby pacjent mógł skorzystać z usług na NFZ w Carolina Medical Center?

 • Kod VIII: 1501 nazwa: Poradnia Chirurgii Ogólnej Dla Dzieci
 • Kod VIII: 1581 nazwa: Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Dla Dzieci
 • Kod VIII: 1300 nazwa: Poradnia Rehabilitacyjna
 • Kod VIII: 2300 nazwa: Zakład/Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej

ZAPISY NA LECZENIE W RAMACH KONTRAKTU NFZ

W celu ustalenia terminu świadczenia opieki zdrowotnej w Carolina Medical Center możesz wybrać  jedną z poniższych możliwości:

 • zadzwonić pod numer 22 355 82 00
 • odwiedzić Recepcję NFZ w Carolina Medical Center, ul. Pory 78, II piętro.

 

Na podstawie umowy zawartej z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Carolina Medical Center w Gdańsku oferujemy świadczenia medyczne finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Carolina Medical Center w Gdańsku do dyspozycji pacjentów NFZ jest Rehabilitacja w Ośrodku Dziennym oraz Fizjoterapia Ambulatoryjna – także w warunkach domowych.

Jeśli Pacjent nie jest pewny, czy Carolina Medical Center wykonuje w ramach ubezpieczenia NFZ daną usługę, powinien zadzwonić na infolinię (+48 58 77 01 500) lub zapytać w recepcji znajdującej się w placówce Carolina Medical Center (ul. Wileńska 44, 80-215 Gdańsk).

SKIEROWANIE NA ŚWIADCZENIA NFZ

Podstawą do skorzystania ze świadczeń zdrowotnych, finansowanych przez NFZ, jest skierowanie wydane przez lekarza posiadającego umowę z NFZ:

 • dla fizjoterapii ambulatoryjnej – na podstawie zlecenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
 • dla skierowań na rehabilitację – lekarz specjalista.

REHABILITACJA PO COVID-19 W RAMACH NFZ

Zapraszamy na rehabilitację po COVID-19, która dostępna jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rehabilitacja dotyczy pacjentów dorosłych, którzy zostali zakażeni koronawirusem. Pacjenci mogą ją odbyć w terminie od dwóch tygodni do sześciu miesięcy od zakończenia leczenia na COVID-19. Skierowanie na rehabilitację postcovidową wydaje każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie powinno być wystawione: na pracownię fizjoterapii (VII kod resortowy: 1310).

Rehabilitacja obejmuje:

 • wizytę fizjoterapeutyczną wstępną (kwalifikacja na rehabilitację) – Klinicznym kryterium kwalifikacji pacjentów do odbycia rehabilitacji jest występowanie duszności w skali mMRC (kwalifikacji dokonuje fizjoterapeuta);
 • wizytę terapeutyczną (edukacja i rehabilitacja) – średnio 3 wizyty w tygodniu przez okres 6 tygodni;
 • wizytę fizjoterapeutyczną końcową.

Informacje o rehabilitacji po COVID-19: https://carolina.pl/rehabilitacja/rehabilitacja-postcovidowa/

ZAPISY NA REHABILITACJĘ W RAMACH NFZ

W celu ustalenia terminu świadczenia opieki zdrowotnej w Carolina Medical Center w Gdańsku możesz wybrać jedną z poniższych możliwości:

 • zadzwonić pod numer +48 58 77 01 500.
 • odwiedzić recepcję w Carolina Medical Center w Gdańsku, ul. Wileńska 44, II piętro.