Ostry Dyżur

OSTRY DYŻUR ORTOPEDYCZNY

+48 22 35 58 200

Szybka pomoc dla dzieci i dorosłych 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Ostry dyżur urazowo-ortopedyczny przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych, którzy doznali urazu ortopedycznego. Specjaliści – ortopedzi, lekarze diagności i technicy – dostępni są w Carolina Medical Center 24 godziny na dobę przez cały tydzień.

Pacjent w naszej klinice znajdzie fachową pomoc w nagłych przypadkach, gdy doszło m.in. do złamania, zwichnięcia, skręcenia kończyny, stłuczenia, uszkodzenia np. łąkotek, czy więzadeł lub w przypadku innych urazów narządu ruchu. Szybka interwencja nie tylko uśmierzy ból, ale ma także istotny wpływ na postawienie właściwej diagnozy i decyduje o podjęciu odpowiedniego sposobu leczenia.

W zakresie usług Ostrego Dyżuru urazowo-ortopedycznego realizowana jest diagnostyka obrazowa, dopasowanie sprzętu ortopedycznego (m.in. ortezy) oraz zaopatrzenie urazów, m.in.:

  • unieruchomienie złamań kości kończyn,
  • nastawienie zwichnięć stawów,
  • zakładanie, zmiana, usunięcie opatrunków.

W ramach diagnostyki obrazowej wykonywana jest tomografia komputerowa (TK), rentgen (RTG), rezonans magnetyczny (RM) oraz badanie ultrasonograficzne (USG).

W trybie dyżurowym wykonywane są także doraźne zabiegi ortopedyczne, takie jak:

  • operacyjne zespolenie złamań kości kończyn,
  • nastawienie zwichnięć,
  • szycie mięśni i ścięgien.

Dyżur urazowo-ortopedyczny otwarty jest także dla pacjentów Grupy LUX MED, którzy mają w abonamencie usługę ostrego dyżuru. Zapoznaj się z ofertą dla pacjentów Grupy LUX MED.

NASI PARTNERZY