Szpital ortopedyczny w Warszawie

Carolina Medical Center to szpital ortopedyczny specjalizujący się w leczeniu i profilaktyce urazów układu mięśniowo-szkieletowego. 20-letnie doświadczenie, dostęp do nowoczesnych technologii, komfortowe warunki leczenia i przede wszystkim pełne zaangażowanie wykwalifikowanego personelu pozwoliły nam wypracować najwyższe standardy wykonywanych usług.

Przyjęcie do szpitala ortopedycznego – krok po kroku

Poniżej znajdziesz krótki przewodnik, który wyjaśni procedury związane z przyjęciem na Oddział Szpitalny w naszej klinice. Znajdziesz tam również informacje, jak się przygotować oraz jak wygląda pobyt w szpitalu Carolina Medical Center.

Konsultacja kwalifikująca

Pierwszym krokiem przed zabiegiem operacyjnym jest konsultacja z naszym lekarzem. Podczas konsultacji, lekarz przeprowadza badanie i analizuje dostarczone wyniki badań diagnostycznych. W trakcie wizyty jesteś informowany o metodach leczenia, a także o potencjalnym ryzyku związanym z leczeniem operacyjnym. Lekarz ostatecznie podejmuje decyzję o skierowaniu pacjenta na zabieg operacyjny.

Skierowanie na operację

W skierowaniu lekarz opisuje zakres zabiegu oraz wybraną procedurę leczenia. Skierowanie jest ważne przez 3 miesiące od daty jego wystawienia.

Spotkanie z Koordynatorem Opieki Szpitalnej

Po otrzymaniu skierowania na zabieg operacyjny zostaniesz zaproszony do pokoju Koordynatora Opieki Szpitalnej znajdującego się na 2 piętrze, obok recepcji. Spotkanie jest niezobowiązujące i ma na celu omówienie kosztów zabiegu oraz całego procesu związanego z przyjęciem na oddział. Koordynator prowadzi Cię przez cały czas leczenia. Pozostaje z Tobą w stałym kontakcie aż do momentu wypisu ze szpitala. Decyzję o realizacji zabiegu możesz podjąć podczas spotkania lub zastanowić się w domu i poinformować o decyzji swojego Koordynatora telefonicznie bądź mailowo.

Judyta Neścior

Kierownik Koordynatorów Opieki Szpitalnej
judyta.nescior@carolina.pl
tel: +48 22 355 83 33

 

Podpisanie umowy i umówienie terminu zabiegu

Jeżeli zdecydujesz się na zabieg, Koordynator Opieki Szpitalnej przygotuje umowę oraz wszystkie niezbędne dokumenty. Termin zabiegu dostosujemy do Twoich preferencji.

Płatność za zabieg

Płatności można dokonać gotówką, przelewem lub kartą. Dzięki współpracy z naszym partnerem Mediraty, jest możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty.

Podczas podpisania umowy należy wpłacić zaliczkę, w wysokości 10% kosztorysu, natomiast pozostałą część kwoty, przed zgłoszeniem się na oddział szpitalny. Jeżeli zabieg odbywa się w terminie krótszym niż 14 dni od daty podpisania umowy, należy od razu wpłacić całość środków.

Konsultacja z Anestezjologiem

Anestezjolog przeprowadzi krótki wywiad, na podstawie którego wybierze odpowiedni rodzaj znieczulenia najlepiej pasujący do Twojego stanu zdrowia oraz rodzaju operacji, zgodnie z zasadą wyboru minimalnie inwazyjnego znieczulenia.

Większość operacji przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Przeczytaj więcej o przygotowaniu do konsultacji anestezjologicznej w Carolina Medical Center oraz o rodzajach znieczuleń: Przygotowanie do konsultacji anestezjologicznej i rodzaje znieczuleń_Carolina Medical Center

W dniu operacji

Przyjęcie na oddział szpitalny

Odbywa się w dniu zabiegu lub w dniu poprzedzającym zaplanowaną operację, w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego. Powinieneś zgłosić się o wyznaczonej godzinie bezpośrednio na oddział lub do Koordynatora Opieki Szpitalnej. Osoba niepełnoletnia powinna zgłosić się do szpitala wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Do szpitala powinieneś zabrać:

  • dowód tożsamości (w przypadku osoby niepełnoletniej dokument powinien posiadać towarzyszący jej rodzic lub opiekun prawny),
  • wyniki badań, które wykonałeś poza placówką Carolina Medical Center (np. RTG, USG, MRI, badania laboratoryjne),
  • leki, które zażywasz (w oryginalnych opakowaniach),
  • przybory toaletowe, ręcznik, obuwie domowe, dwie piżamy (najlepiej luźne, niekrępujące ruchu);
  • strój sportowy na rehabilitację (krótkie, luźne spodenki, koszulka, a w przypadku zabiegu na kończynie górnej – podkoszulek na ramiączkach lub rozpinany).

Z myślą o naszych Pacjentach przygotowaliśmy specjalną listę niezbędnych wizyt i badań, które należy wykonać przez zabiegiem. Zawarliśmy tam także informacje, jak się przygotować do zabiegu oraz co należy ze sobą zabrać na oddział szpitalny: Karta przygotowania do operacji_Carolina Medical Center

Pobyt na Oddziale Szpitalnym Carolina Medical Center

Na naszym Oddziale masz do wyboru pokoje jedno- lub dwuosobowe oraz pokoje o podwyższonym standardzie. Każdy pokój w Carolina Medical Center posiada łazienkę z prysznicem. Wszystkie pokoje wyposażone są w szafy zamykane na kluczyk, telewizor, bezpłatne bezprzewodowe łącze internetowe oraz system przywoławczy. Na życzenie Pacjenta dostępny jest również telefon stacjonarny.

Wszystkie pokoje są codziennie dokładnie sprzątane. Jeśli zapomniesz zabrać do szpitala swoich kosmetyków, wystarczy zgłosić ten fakt pielęgniarce – dostarczy ona najpotrzebniejsze przybory.

Kontakt z personelem szpitala

  • Kontakt z lekarzem

Obchody i konsultacje lekarskie odbywają się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) oraz dodatkowo w razie potrzeby. W trakcie obchodu masz możliwość wyjaśnienia wszystkich swoich wątpliwości. Możesz również w każdej chwili skontaktować się z lekarzem dyżurującym.

  • Przywołanie pielęgniarki

W każdym pokoju znajduje się sygnalizator systemu przywoływania, za pomocą którego możesz wezwać pielęgniarkę.

Wyżywienie

Podczas pobytu w szpitalu gwarantujemy Ci pełne wyżywienie. Uwzględniamy wszelkie zalecenia lekarskie dotyczące Twojej diety, a w miarę możliwości także Twoje preferencje żywieniowe wynikające z tradycji czy religii. Zapewniamy możliwość wyboru posiłków z menu. Godziny posiłków:

  • śniadanie – 8.00
  • obiad – 13.00
  • kolacja – 18.00

Pacjenci przybywający na oddział po godz. 18.00 proszeni są o wcześniejsze poinformowanie Koordynatora o konieczności przygotowania dla nich kolacji.

W naszym szpitalu w godzinach 8:00-18:00 od poniedziałku do piątku otwarta jest również restauracja Giovanni Sport, która zlokalizowana jest na 1. piętrze. Zapraszamy do niej zarówno Pacjentów, jak i osoby towarzyszące.

Na terenie Carolina Medical Center znajdują się także automaty z zimnymi i ciepłymi napojami oraz ze słodyczami.

Odwiedziny

Oddział szpitalny jest otwarty dla Twoich bliskich w godzinach 8.00 – 22.00. Osoby odwiedzające proszone są o pozostawienie odzieży wierzchniej w szatni zlokalizowanej na parterze. Do Twojej dyspozycji oraz osób odwiedzających jest bezpłatny parking.

Pobyt z dzieckiem w szpitalu

Aby umilić dziecku hospitalizację i zminimalizować dyskomfort wynikający z pobytu w szpitalu wskazana jest obecność rodzica lub innej bliskiej osoby. Osoba towarzysząca może pozostać z dzieckiem w tym samym pokoju, wykupując leżankę lub łóżko. Istnieje także możliwość zamówienia posiłków.

Wypis ze szpitala

Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł opuścić szpital tak szybko, jak to jest możliwe. Dokładny termin wypisu uzgadniany jest indywidualnie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. W uzasadnionych przypadkach pobyt może zostać przedłużony.

Opuszczając szpital otrzymasz „Kartę informacyjną leczenia szpitalnego„, zawierającą najważniejsze dane dotyczące terapii, wskazania w zakresie dalszego leczenia, trybu życia i diety. Znajdziesz w niej także m.in. terminy wizyt kontrolnych i zmian opatrunków oraz zalecane leki. Dodatkowo możesz otrzymać np.: recepty, zwolnienie lekarskie (jeśli wymaga tego dany przypadek), skierowania na badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz skierowanie na rehabilitację.

W celu otrzymania dokumentacji medycznej należy złożyć „Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej”.  Dokumentacja zostanie przygotowana do odbioru  w ciągu 14 dni od złożenia wniosku.

Rehabilitacja na Oddziale Szpitalnym

Po operacji większość Pacjentów powinna odbyć rehabilitację, która przyspieszy powrót do sprawności. O terminie rozpoczęcia i intensywności zajęć z fizjoterapeutą decyduje lekarz prowadzący. Pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą ma miejsce jeszcze podczas pobytu Pacjenta na oddziale szpitalnym.

W zajęciach z rehabilitacji po operacji można wziąć udział jedynie na podstawie skierowania. Dzięki indywidualnej terapii oraz współpracy ortopedów i fizjoterapeutów można zmniejszyć dolegliwości bólowe, przywrócić funkcje motoryczne oraz poprawić komfort życia.

Prawa Pacjenta

Dbamy o poszanowanie praw naszych Pacjentów. Prawa Pacjenta to spis zobowiązań personelu oraz administracji szpitala wobec Pacjenta.

Informacji o stanie zdrowia Pacjenta może udzielić jedynie lekarz. Informacje przekazywane są tylko Pacjentowi oraz osobom wskazanym przez Pacjenta. O stanie zdrowia dziecka informowani są jego rodzice/opiekunowie prawni.

Nie udzielamy telefonicznych oraz e-mailowych informacji o stanie zdrowia osób leczonych w Carolina Medical Center.

RZECZNIK PRAW PACJENTA – Bartłomiej Łukasz Chmielowiec

Możliwości kontaktu:

  • Ogólnopolska bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Pacjenta:
    800 190 590 (z tel. stacjonarnych i komórkowych);
    pn. pt. w godz. 8.00 – 20.00.
    kancelaria@rpp.gov.pl