Rehabilitacja

CENTRUM
REHABILITACJI

Rehabilitacja w Carolina Medical Center traktowana jest jako integralna część procesu leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu. W naszej klinice prowadzimy rehabilitację zarówno dzieci (od 3 roku życia), jak i dorosłych.

Carolina Medical Center oferuje indywidualną fizjoterapię według najwyższych światowych standardów. Prowadzi ją profesjonalna
i doświadczona kadra kilkudziesięciu fizjoterapeutów, którzy stale i z pasją podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach wewnętrznych, kursach, konferencjach i sympozjach. Każdy nasz fizjoterapeuta jest gotów sprostać Państwa najtrudniejszym dolegliwościom.

 

Rehabilitacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Specjalizujemy się w fizjoterapii  pacjentów po operacjach ortopedycznych oraz urazach sportowych. Sportowcom uprawiającym sport wyczynowo oraz amatorsko zapewniana jest rehabilitacja specyficzna dla uprawianej dyscypliny.

NASZA FILOZOFIA LECZENIA

Każdym pacjentem Carolina Medical Center opiekuje się zespół specjalistów: lekarz ortopeda, diagnosta obrazowy, fizjoterapeuta, biomechanik oraz trener przygotowania motorycznego. Wszyscy oni wspólnie ustalają i monitorują metody postępowania terapeutycznego w odniesieniu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efektem tej współpracy jest maksymalne skrócenie czasu powrotu pacjenta do pełnej sprawności fizycznej.

Podczas rehabilitacji nasz fizjoterapeuta pomoże przywrócić sprawność w oparciu o zaakceptowany przez lekarza prowadzącego protokół postępowania fizjoterapeutycznego. Stosujemy praktyki manualne oraz treningi prowadzone przez trenerów przygotowania motorycznego. Postępy oceniamy obiektywnymi metodami biomechanicznymi. Wyniki badań biomechanicznych pomagają podjąć decyzję, czy rehabilitacja będzie kontynuowana. Takie nowatorskie podejście do procesu rehabilitacji pozwala nam być liderem na rynku usług fizjoterapeutycznych.

SKIEROWANIE

Leczenie zachowawcze w Carolina Medical Center nie wymaga skierowania. Jest ono jednak niezbędne w przypadku pacjentów po operacjach. O rozpoczęciu rehabilitacji decyduje lekarz prowadzący.

Rehabilitacja w Carolina Medical Center:

  • po urazach narządu ruchu (np. po urazach sportowych)
  • po zabiegach operacyjnych (lub przedoperacyjna),
  • w leczeniu zachowawczym,
  • jako prewencja dolegliwości bólowych,
  • w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów obwodowych.

REHABILITACJA W CAROLINA MEDICAL CENTER

KINEZYTERAPIA
Kinezyterapia to leczenie za pomocą różnych form ruchu, dobieranych przez naszych specjalistów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda posiada szerokie spektrum zastosowań – także w działaniach profilaktycznych. Najczęściej stosujemy ją przy bólach kręgosłupa oraz dysfunkcjach narządu ruchu. Zabiegi kinezyterapii zwiększają siłę mięśniową, łagodzą dolegliwości bólowe, poprawiają elastyczność oraz napięcie tkanek miękkich.

FIZYKOTERAPIA
Fizykoterapia to zabiegi wykorzystujące zjawiska fizyczne, np. prąd, światło, magnetyzm, niską temperaturę. Zabiegi fizykoterapii wykonujemy przy nerwobólach i zespołach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, do regeneracji chorych tkanek, łagodzenia obrzęków oraz przyspieszenia gojenia ran.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

W naszej klinice prowadzimy rehabilitację dorosłych, jak i dzieci (od 3 roku życia), które mogą skorzystać z niej w ramach kontraktu NFZ.

Rehabilitacja odbywa się w systemie indywidualnym i łącznym (dwóch pacjentów plus jeden fizjoterapeuta). Pacjent ma możliwość wykupienia pojedynczych zajęć lub odpowiedniego karnetu.

Przygotowanie:

  • Na rehabilitację należy zabrać luźny strój sportowy oraz ręcznik.
  • Przed rozpoczęciem zajęć należy uiścić w recepcji opłatę za zajęcia.
  • Na rehabilitację należy przybyć 15 minut przed umówionym terminem i zgłosić się do recepcji w celu uiszczenia opłaty lub w przypadku karnetu – w celu odnotowania uczestnictwa w rehabilitacji w systemie.
  • Pacjent może rozpocząć zajęcia tylko w obecności swojego fizjoterapeuty.

Cennik usług wykonywanych w ramach rehabilitacji Carolina Medical Center dostępny jest na: carolina.pl.

Pliki do pobrania:

Specjaliści w dziedzinie rehabilitacji

NASI PARTNERZY

UMÓW WIZYTĘ