Rehabilitacja

REHABILITACJA

_SM_8854

Carolina Medical Center oferuje indywidualną fizjoterapię według najwyższych światowych standardów. Prowadzi ją profesjonalna i doświadczona kadra kilkudziesięciu fizjoterapeutów, którzy stale i z pasją podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach wewnętrznych, kursach, konferencjach i sympozjach. Każdy nasz fizjoterapeuta jest gotów sprostać Państwa najtrudniejszym dolegliwościom.

 

Rehabilitacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Specjalizujemy się w fizjoterapii  pacjentów po operacjach ortopedycznych oraz urazach sportowych. Sportowcom uprawiającym sport wyczynowo oraz amatorsko zapewniana jest rehabilitacja specyficzna dla uprawianej dyscypliny.

NASZA FILOZOFIA LECZENIA

Każdym pacjentem Carolina Medical Center opiekuje się zespół specjalistów: lekarz ortopeda, diagnosta obrazowy, fizjoterapeuta, biomechanik oraz trener przygotowania motorycznego. Wszyscy oni wspólnie ustalają i monitorują metody postępowania terapeutycznego w odniesieniu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efektem tej współpracy jest maksymalne skrócenie czasu powrotu pacjenta do pełnej sprawności fizycznej.

Podczas rehabilitacji nasz fizjoterapeuta pomoże przywrócić sprawność w oparciu o zaakceptowany przez lekarza prowadzącego protokół postępowania fizjoterapeutycznego. Stosujemy praktyki manualne oraz treningi prowadzone przez trenerów przygotowania motorycznego. Postępy oceniamy obiektywnymi metodami biomechanicznymi. Wyniki badań biomechanicznych pomagają podjąć decyzję, czy rehabilitacja będzie kontynuowana. Takie nowatorskie podejście do procesu rehabilitacji pozwala nam być liderem na rynku usług fizjoterapeutycznych.

SKIEROWANIE

Rehabilitacja w Carolina Medical Center:

  • po urazach sportowych
  • po zabiegach operacyjnych,
  • w leczeniu zachowawczym,
  • jako prewencję dolegliwości bólowych.

Leczenie zachowawcze w Carolina Medical Center nie wymaga skierowania.
Jest ono jednak niezbędne w przypadku Pacjentów po operacjach.

W naszej klinice prowadzimy rehabilitację dorosłych, jak i dzieci, które mogą skorzystać z niej w ramach kontraktu NFZ.

Rehabilitacja odbywa się w systemie indywidualnym i łącznym (dwóch pacjentów plus jeden fizjoterapeuta). Pacjent ma możliwość wykupienia pojedynczych zajęć lub odpowiedniego karnetu.

METODY REHABILITACJI W CAROLINA MEDICAL CENTER

FIZJOTERAPIA

Terapia manualna
To terapia polegająca na ucisku odpowiednich punktów na ciele, przywracająca równowagę mięśniową. Stosowana jest przy bólach kręgosłupa, uszkodzeniach stawów i tkanek miękkich, złamaniach, zwichnięciach, wadach postawy, stanach napięcia mięśni, nerwobólach, a także w rehabilitacji pooperacyjnej.

W Carolina Medical Center uważamy ją za najbardziej efektywną z metod rehabilitacji. W naszej klinice wykonywana jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Kinezyterapia
Kinezyterapia to leczenie za pomocą różnych form ruchu, dobieranych przez naszych specjalistów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda posiada szerokie spektrum zastosowań – także w działaniach profilaktycznych. Najczęściej stosujemy ją przy bólach kręgosłupa oraz dysfunkcjach narządu ruchu. Zabiegi kinezyterapii zwiększają siłę mięśniową, łagodzą dolegliwości bólowe, poprawiają elastyczność oraz napięcie tkanek miękkich.

_WPR1200_WPR1250

 

 

 

 

 

 

 

Fizykoterapia
Fizykoterapia to zabiegi wykorzystujące zjawiska fizyczne, np. prąd, światło, magnetyzm, niską temperaturę. Zabiegi fizykoterapii wykonujemy przy nerwobólach i zespołach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, do regeneracji chorych tkanek, łagodzenia obrzęków oraz przyspieszenia gojenia ran.

CENY KARNETÓW

REHABILITACJA ŁĄCZONA

Rehabilitacja (60 min) Rabat Ceny
pojedyncza rehabilitacja 140 zł
karnet 6 rehabilitacji ponad 10% 740 zł
karnet 12 rehabilitacji ponad 15% 1400 zł
karnet 24 rehabilitacji ponad 20% 2 650 zł

REHABILITACJA INDYWIDUALNA

Rehabilitacja (60 min) Rabat Ceny
pojedyncza rehabilitacja 180 zł
karnet 6 rehabilitacji ponad 5% 1020 zł
karnet 12 rehabilitacji ponad 10% 1 930 zł
karnet 24 rehabilitacji ponad 15% 3 650 zł

MASAŻE

Masaż jest doskonałym uzupełnieniem leczenia zachowawczego i pooperacyjnego, ale także ważnym elementem profilaktyki dolegliwości typu: bóle głowy, karku i pleców. Zabiegi wykonywane są przez certyfikowanych terapeutów manualnych – ekspertów w leczeniu dolegliwości układu kostno-mięśniowego, posługujących się w swojej codziennej pracy z pacjentami wieloma specjalistycznymi technikami terapeutycznymi.

Masaże wykonywane w Carolina Medical Center:

  • Masaż leczniczy (odcinkowy kończyn, pleców, kręgosłupa) – wykonywany w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technik manualnych tkanek miękkich oraz mobilizacji stawów. Przywraca prawidłową funkcję aparatu ruchu. Wskazany w dolegliwościach kręgosłupa oraz jako uzupełnienie postępowania pooperacyjnego, stwarzając optymalne warunki do gojenia się tkanek. Szerokie zastosowanie w dolegliwościach somatycznych, spowodowanych zwiększonym napięciem mięśniowym, np. zespoły przeciążeniowe, stres, bóle głowy, szyi, sztywność mięśni, i in. Stosowany jako profilaktyka zespołów bólowych ze względu na działanie rozluźniające mięśnie i narządy wewnętrzne.
  • Masaż relaksacyjny – pomaga zharmonizować stan psychiczny i fizyczny pacjenta poprzez pełne wyciszenie i relaksację, możliwą dzięki obniżeniu napięcia mięśniowego.

CENY MASAŻU

Masaż
Czas Ceny
Masaż 30 min 100 zł
Masaż 45 min 140 zł
CMC_Rehabilitacja_2 (1)
CMC_Rehabilitacja_3

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Leczenie zachowawcze w Carolina Medical Center nie
wymaga skierowania. Jest ono jednak niezbędne w przypadku
pacjentów po operacjach. O rozpoczęciu rehabilitacji decyduje lekarz prowadzący.

Przygotowanie

  • Na rehabilitację należy zabrać luźny strój sportowy oraz ręcznik.
  • Przed rozpoczęciem zajęć należy uiścić w recepcji opłatę za zajęcia.
  • Na rehabilitację należy przybyć 15 minut przed umówionym terminem i zgłosić się do recepcji w celu uiszczenia opłaty lub w przypadku karnetu – w celu odnotowania uczestnictwa w rehabilitacji w systemie.
  • Pacjent może rozpocząć zajęcia tylko w obecności swojego fizjoterapeuty.

NASI PARTNERZY

UMÓW WIZYTĘ