Hulajnoga elektryczna - uważajcie na urazy!

25 czerwca 2019

Coraz więcej Warszawiaków korzysta ze środka transportu, jakim jest… hulajnoga elektryczna! Dlaczego? Dzięki niej korki nam nie straszne, możemy rozpędzić się do 25, a nawet 30 km/h, nie musimy martwić się o miejsce parkingowe, ponadto jazda na hulajnodze nie wymaga prawa jazdy czy innych specjalnych uprawnień.

Jednak wraz ze zwiększeniem się liczby miłośników tego środka transportu, rośnie również liczba pacjentów na ostrych dyżurach. Na 100 osób trafiających dziennie na dyżur urazowo-ortopedyczny w naszej klinice, 1/3 stanowią pacjenci po wypadkach z hulajnogą w roli głównej — są to zarówno użytkownicy, jak i piesi. Co gorsze, aż 15% z nich wymaga leczenia operacyjnego!

Na łamach programu FAKTY TVN oraz "Wstajesz i Weekend" dr Krzesimir Sieczych, specjalista ortopedii i traumatologii w Carolina Medical Center, udzielał wywiadu, w którym opowiadał o urazach, do jakich dochodzi w trakcie jazdy na hulajnodze elektrycznej.

Serdecznie zapaszmy do obejrzenia obu programów:

Hulajnogi-elektryczne-a-urazy_media_FAKTY-TVN_Krzesimir-Sieczych_Carolina_Medical_Center

Komentarza w sprawie kontuzji i hulajnóg udzieliła także dr Urszula Zdanowicz, Kierownik Działu Nauki Carolina Medical Center, dla Radia Kolor. Posłuchajcie!