Jacek Czech mistrzem i rekordzistą Polski!

20 czerwca 2013

Podczas odbywających się w Szczecinie Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, 37-letni paraolimpjczyk Jacek Czech (na zdjęciu w środku) zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym w klasyfikacji Open. Czasem 2.15.86 ustanowił nowy Rekord Polski. Jest to najlepszy tegoroczny wynik na świecie, a dla Jacka – rekord życiowy, poprawiony o prawie 7 sekund.

Pierwszego dnia zawodów, z czasem 1.07.12 na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, Jacek wywalczył złoty medal w klasyfikacji Open, pokazując, że jest w dobrej dyspozycji. To czego dokonał na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oznacza, że jest wręcz w doskonałej formie, a to bardzo dobrze zapowiada jego udział w Mistrzostwach Świata w Montrealu!

Codzienny intensywny trening w wodzie oraz na lądzie oraz szlifowanie techniki pływania, przynoszą coraz lepsze efekty, czego potwierdzeniem są wyniki uzyskane na Mistrzostwach Polski. Zapowiada się, że w Montrealu Jacek dostarczy nam wielkich emocji i walki o medale.

Przypomnijmy, że Jacek Czech na zeszłorocznej Paraolimpiadzie w Londynie, dwa razy zajął IV i raz V miejsce, zatem do medalu było bardzo blisko. Jacek jednak nie poddał się, wręcz przeciwnie – jest jeszcze bardziej zdeterminowany i coraz lepiej przygotowany.

Z Jackiem pracuje zespół specjalistów z naszej Kliniki (lekarz, fizjoterapeuci, trenerzy przygotowania motorycznego). To dzięki nim Jacek może przygotowywać się na najwyższym poziomie do kolejnych wielkich zawodów.

Mistrzostwa Świata w Montrealu już w sierpniu. Jackowi gratulujemy fantastycznego wyniku w Szczecinie i zrobimy co w naszej mocy, aby jeszcze lepiej wypadł w Kanadzie!