Specjaliści CMC na kursokonferencji SITN PZN

06 kwietnia 2016

Podczas ubiegłotygodniowej Kursokonferencji Instruktorów, Wykładowców i Asystentów Polskiego Związku Narciarstwa w Zakopanem dr Marcin Popieluch i dr Krzesimir Sieczych przeprowadzili wykłady i warsztaty na stoku dla wykładowców, egzaminatorów i kierowników licencjonowanych szkół narciarskich. Nasi specjaliści opowiadali o bólu w kolanie oraz metodach jego zapobiegania. Ta zamykająca sezon narciarski inicjatywa jest kolejną z zakresu współpracy partnerskiej pomiędzy CMC i SITN PZN.

Zapoznanie instruktorów z charakterystyką objawów bólowych stawów kolanowych i ich przyczynami, mechanizmami urazów i działaniami im zapobiegającymi oraz współczesnymi standardami nowoczesnej opieki medycznej “od urazu do powrotu na stok” stanowi ważny wkład w rozwój tej grupy zawodowej i wzrostu poziomu bezpieczeństwa przy okazji oddawania się białemu szaleństwu.

W formie praktycznej wspólnie z uczestnikami KKIWiA zostały również przećwiczone podstawowe zadania ruchowe budujące strukturę poprawnej rozgrzewki poprzedzającej zajęcia narciarskie.

O pozytywnym odbiorze zacieśniania współpracy w ramach partnerstwa medycznego świadczą liczne pytania z sali i na stoku oraz długie dyskusje w kuluarach po oficjalnych wystąpieniach. Podczas kursokonferencji udało się również zarysować plan rozwoju współpracy CMC z SITN PZN nie tylko na poziomie krajowym, ale również międzynarodowym.