ortoCast by FastForm® (smartgips) – alternatywa tradycyjnych metod unieruchomienia już w Carolina Medical Center

Wielofunkcyjna orteza ortoCast by FastForm® stosowana jest w leczeniu złamań oraz urazów tkanek przedramienia. Może być wykorzystywana jako szyna, gips lub aparat ortopedyczny. Orteza ułatwia wykonywanie codziennych czynności, zapewniając duży komfort. Stosowana jest jako stabilizator w leczeniu operacyjnym, a także w trakcie rehabilitacji. Rekomendowana jest dla pacjentów, którzy doznali prostego złamania (np. powtórne złamanie nasady dalszej kości promieniowej), urazu nadgarstka (złamania, zwichnięcia, przeciążenia, niestabilność) bądź zmagają się z zapaleniem lub uszkodzeniem ścięgien, zginaczy i prostowników. Orteza wykorzystywana jest także jako eliminacja zespołu Volkmana, przy zmianach zwyrodnieniowych i stanach przeciążeniowych nadgarstka oraz w trakcie porażenia nerwu promieniowego (tzw. ręka opadająca). Ortopedzi zalecają również ortezę osobom, które uprawiają wyczynowo sport lub wykonują zawód obarczony ryzykiem powstania urazów nadgarstka.

Zalety ortezy ortoCast by FastForm®:

  • Doskonale dopasowuje się do kształtu ręki pacjenta, dzięki wysokiej termoplastyczności i łatwej regulacji. Dostosowuje się do zmian w obwodzie ręki, które są związane z opuchlizną czy zanikiem mięśni w trakcie procesu rekonwalescencji. W razie konieczności ortopeda ma możliwość punktowej aktywacji ortezy i zastosowania miejscowego ucisku na określone miejsce.
  • Orteza przepuszcza promienie rentgenowskie w odróżnieniu od tradycyjnego usztywnienia – gipsu. Nie trzeba jej zdejmować ani wymieniać, aby prześwietlić uszkodzoną kończynę.
  • Występuje małe ryzyko podrażnienia skóry oraz powstania nieprzyjemnych zapachów. Orteza ortoCast by FastForm® to oddychająca, lekka konstrukcja (waży o ponad połowę mniej od opatrunku gipsowego), dzięki której skóra pacjenta jest sucha, a jej noszenie jest wygodniejsze.
  • Jest wodoodporna. Pacjenci, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, mogą korzystać z kąpieli i nie rezygnować z zajęć na basenie.
  • Ortezę można zdejmować bez konieczności dodatkowych narzędzi (np. piły do gipsu).
CMC_ortoCast-by-FastForm®_www
CMC_ortoCast-by-FastForm®_sport_www-555x356