Specjaliści z CMC w wydaniu specjalnym Gazety Wyborczej „Na narty”

20 listopada 2017

We wtorek, 14 listopada, ukazał się nowy magazyn „Na Narty”, wydanie specjalne Gazety Wyborczej. Zawiera on rozmaite porady, zwłaszcza dla wielbicieli zimowych szaleństw – narciarzy, snowboardzistów. Zima już coraz bliżej, dlatego już dziś warto zadbać o odpowiednie przygotowanie organizmu, aby móc w pełni cieszyć się czasem spędzonym na stokach.
Dr Urszula Zdanowicz, specjalista ortopedii i traumatologii sportowej z CMC, na łamach magazynu, opowiadała o tym, jak powinien wyglądać „dzień” narciarza. Poruszane były kwestie dotyczące pierwszego dnia na stoku, rozpoczynając od przeprowadzania rozgrzewki, a kończąc na regeneracji po wysiłku.
Magdalena Syrek, fizjoterapeutka i specjalista diagnostyki funkcjonalnej, podzieliła się swoją wiedzą na temat ćwiczeń, poprawiających naszą kondycję. W magazynie można przeczytać i zobaczyć, jak należy je właściwie wykonywać.
O urazach narciarskich wypowiedział się dr Łukasz Luboiński, Ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej w CMC.
Zapraszamy do lektury!

na narty_gazeta_wyborcza_wydanie_specjalne_tylko_zdrowie