Wymiana rezonansu magnetycznego

Już wkrótce nasze Centrum Diagnostyczne zostanie wyposażone w najnowocześniejszy w Polsce rezonans magnetyczny SIGNA EXPLORER firmy GE Healthcare.

Diagnostyka Obrazowa odgrywa ważną rolę na każdym etapie leczenia ortopedycznego. Badania pomagają w wyborze metody leczenia oraz mają istotny wpływ na planowanie zabiegu operacyjnego. Dzięki nim możliwa jest kompleksowa i szybka diagnostyka pacjentów z urazami czy schorzeniami ortopedycznymi. Dlatego w Carolina Medical Center przykładamy ogromną wagę do urządzeń, którymi wykonywane są badania.

Nasze Centrum Diagnostyczne, jako jedno z nielicznych miejsc w Polsce, oferuje możliwość wykonania badań z użyciem aparatu TELOS, badanie całych kończyn i kręgosłupa czy specjalistycznych projekcji, jak np. projekcja Merchanta. W kwietniu 2021 r. do Centrum Diagnostyki Obrazowej zakupiliśmy drugi aparat rentgenowski klasy premium. Nowe urządzenie Digital Diagnost C90 High Performance marki Philips wykorzystuje najnowocześniejszą technologię poprawiającą jakość uzyskiwanych obrazów przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania. Zaawansowana technologia umożliwia automatyczny dobór parametrów ekspozycji, dzięki czemu uzyskujemy zdjęcia o optymalnej jakości. Złożone rozwiązania technologiczne jak detektory cyfrowe, w tym jeden bezprzewodowy, mobilny stół i lampa rentgenowska w znacznym stopniu zwiększają komfort pacjenta – aparat RTG dostosowuje się do możliwości ruchowych pacjenta, a nie odwrotnie, co ma miejsce w klasycznych pracowniach.

A już na początku roku nasze Centrum Diagnostyczne będzie wyposażone w najnowocześniejszy w Polsce rezonans magnetyczny Signa Explorer firmy GE Healthcare. Wykorzystuje on innowacyjną technologię obrazowania opartą o działanie sztucznej inteligencji i głębokie uczenie. Oprogramowanie wyostrza obraz rezonansu poprzez usuwanie tzw. szumów. Można je porównać do telewizorów sprzed 30 lat – wtedy właśnie na ekranach pojawiał się szum, czyli lekkie śnieżne migotanie. Nowa technologia usuwa ten szum, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy.

Nowoczesne oprogramowanie umożliwia skrócenie czasu trwania całego badania, a zarazem poprawia jego jakość, co było niemożliwe do tej pory. Zmniejsza to ryzyko błędu interpretacji oglądanego obrazu – niewielkie zmiany chorobowe, które w badaniu przeprowadzanym w rezonansie o standardowych parametrach mogły być zakryte przez szumy, zostają uwidocznione – podkreśla dr n. med. Marcin Paśnik, Kierownik Centrum Diagnostyki Obrazowej w Carolina Medical Center. Aparat dodatkowo wyposażony jest w technologie SilentScan co zapewnia zupełnie nowy poziom komfortu pacjenta w trakcie badania. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzenie badania ciszej, w przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanego urządzenia – dodaje dr Paśnik.

Wymiana rezonansu w Carolina Medical Center – gdzie umówić się na badania?

W związku z wymianą rezonansu magnetycznego w Carolina Medical Center, od grudnia 2021 do końca stycznia 2022 nie będzie możliwości wykonania badań u nas w klinice. Zachęcamy do umawiania się na wizytę w placówkach LUX MED Diagnostyka.

  • Badania RM są realizowane w dowolnej pracowni rezonansu magnetycznego należącej do LUX MED Diagnostyka.
  • Pacjent może się zapisać na badanie poprzez infolinię 22 880 90 80.
  • Na badanie pacjent zgłasza się ze skierowaniem wystawionym w Carolina Medical Center.
  • Płatność za badania diagnostyczne i podany środek kontrastowy jest regulowana przez Pacjenta w Pracowni realizującej badanie bezpośrednio przed badaniem. Ceny obowiązują takie, jak w placówkach Lux Med.
  • W dniu wykonania rezonansu pacjent otrzymuje płytkę z nagranym badaniem. W późniejszym terminie zostanie przygotowany opis. Płytkę wraz z opisem należy ze sobą zabrać na kolejną wizytę w Carolina Medical Center.

Najbliższe placówki LUX MED Diagnostyka

  • ul. Puławska 455, Warszawa,
  • ul. 1 Sierpnia 8, Warszawa,
  • ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 40, Warszawa,
  • ul. Św. Wincentego 103, Warszawa,
  • ul. Goszczyńskiego 1, Warszawa.