Personel medycznyStudenckie Koło Naukowe

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE

Rozpoczęło działalność w 2005 roku. Trzy lata później zostało zarejestrowane jako jedno z kół Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Studenckie Koło Naukowe przy Carolina Medical Center zrzesza zarówno przyszłych lekarzy, zainteresowanych tematyką ortopedii i medycyny sportowej, jak i fizjoterapeutów. Opiekę merytoryczną sprawują specjaliści z Carolina Medical Center – dr Michał Drwięga oraz dr Krzesimir Sieczych.

Aktualnym przewodniczącym koła jest Jakub Sobczyk – student V roku medycyny.

DZIAŁALNOŚĆ

Co dwa tygodnie odbywają się spotkania, na które studenci przygotowują prezentacje z zakresu tematyki omawianego działu i dzielą się swoją wiedzą. Poza spotkaniami teoretycznymi członkowie koła mają możliwość dokształcania się i obserwowania pracy lekarzy w ich gabinetach oraz na bloku operacyjnym. Organizowane są również zajęcia praktyczne – warsztaty gipsowania, kursy szycia oraz kinesiotapingu.

Najaktywniejsi studenci w danym roku akademickim mają możliwość uczestnictwa w obozie naukowym. W czasie takiego wyjazdu studenci odbywają dwutygodniową praktykę z zakresu ortopedii i traumatologii w wybranym szpitalu, zdobywając niezbędne doświadczenie. Jest to też świetna okazja do zwiedzania nowych miejsc i integracji w grupie.

Do tej pory odbyły się cztery takie obozy: w Zakopanem, Wejherowie, Olsztynie i Elblągu.

Latem 2017 roku, grupa studentów z koła brała udział w Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games organizowanych we Wrocławiu. Zadaniem wolontariuszy była pomoc w sekcji antydopingu. Udział w takiej imprezie stworzył wspaniałą okazję do zapoznania się z procedurami antydopingowymi obowiązującymi na całym świecie, zdobycia doświadczenia przy pracy ze sportowcami i ich sztabami, a także do zawarcia wielu nowych znajomości pośród tysięcy innych wolontariuszy.

NASZE SUKCESY

Wielkim sukcesem koła  był znaczący wkład w powstanie Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego (OSTO). Jest to pionierski projekt mający na celu zrzeszanie studentów z całej Polski, zainteresowanych tematyką ortopedii.

Do tej pory OSTO uzyskało poparcie Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, co umożliwiło członkom stowarzyszenia udział we wszystkich konferencjach, warsztatach i wydarzeniach na specjalnych warunkach.

W zarządzie OSTO mają przyjemność zasiadać aż 4 osoby z koła naukowego przy Carolina Medical Center.

Zjazd-założycielski-OSTO

Zjazd Założycieli Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego (OSTO)

Jeśli studiujesz i masz ambicję osiągnąć sukces w ortopedii, dołącz do Studenckiego Koła Naukowego przy Carolina Medical Center!

Napisz na adres: skn.carolina@gmail.com

UMÓW WIZYTĘ

NASI PARTNERZY