FIFA Medical Centre of Excellence

FIFA MEDICAL CLINIC OF EXCELLENCE

CMC_Certyfikat_FMCE_FIFA

W 2014 roku Carolina Medical Center, jako jedna z niewielu placówek medycznych na świecie, została certyfikowana przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej jako
FIFA Medical Clinic of Excellence. W 2017 r. FIFA doceniła nasze osiągnięcia i tym razem przyznała nam tytuł FIFA Medical Center of Excellence.

Piłka nożna należy do najbardziej urazowych sportów zespołowych. Każdy piłkarza, jak i każdy klub oraz sponsorzy zdają sobie sprawę ze strat wynikających z kontuzji.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska ma świadomość wagi problemu i chce, aby każdy klub wiedział, gdzie szukać najwyższej klasy opieki medycznej – nie tylko w zakresie leczenia urazów, ale też ich prewencji, prawidłowej diety czy wytycznych antydopingowych. Dlatego FIFA rekomenduje najwyższej klasy placówki medyczne, co do których ma pewność, że doskonale rozumieją potrzeby piłkarzy i potrafią im sprostać.

Akredytacja FIFA Medical Clinic of Excellence jest wyrazem uznania dla Carolina Medical Center i jej personelu. Federacja doceniła nasze kompetencje w zakresie leczenia i prewencji urazów piłkarskich, promowania profilaktyki zdrowotnej oraz kształcenia następnych pokoleń specjalistów medycyny sportowej.

WSPÓŁPRACA Z PZPN I UEFA EURO

Na swoją markę Carolina Medical Center pracowała niemal od 1998 roku. Nasi specjaliści pełnili kluczowe stanowiska w Komisji Medycznej PZPN. Wprowadzili pionierski w świecie program licencjonowania lekarzy piłkarskich, na którym wzorowały się później inne federacje, a także zrealizowali cykliczne szkolenia dla klubowych lekarzy.

W 2012 roku klinika wybrana została przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA)
do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO.

PROFILAKTYKA PROZDROWOTNA

Staramy się promować profilaktykę zdrowotną wśród piłkarzy organizując lub biorąc udział w piłkarskich inicjatywach prozdrowotnych.

Jesteśmy pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów Piłki Nożnej – CMC 11. W 2015 w konferencji wzięło udział blisko
150 trenerów piłki nożnej z całej Polski. Naszymi gośćmi byli trenerzy z doświadczeniem z polskiej Ekstraklasy (Mariusz Rumak – Lech Poznań; Robert Podoliński – Podbeskidzie Bielsko Biała; Dariusz Dźwigała – Jagiellonia Białystok), jak również trenerzy z I-ej i II-ej Ligi oraz trenerzy szkolący młodzież i dzieci.

Celem konferencji, będącej rozwinięciem idei FIFA 11, było przekazanie wiedzy
z zakresu prewencji urazów w piłce nożnej.
Nasi specjaliści prezentowali na niej zestaw ćwiczeń mających pomóc piłkarzom uniknąć kontuzji. Wszystkie ćwiczenia zostały także opublikowane na łamach czasopisma Asystent Trenera.

Pracujemy także ze szkółkami piłkarskimi (np. Deltą Warszawa), koncentrując się na profilaktyce kontuzji i poprawie piłkarskiego potencjału poprzez identyfikację i wzmocnienie najsłabszych elementów układu ruchu piłkarza.

Jesteśmy aktywni nie tylko w zawodowym futbolu. Specjaliści CMC w latach 2011 – 2012 przeprowadzili szeroko zakrojone badania przesiewowe, które objęły aż 5 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych. Nasze testy miały na celu wykrycie i leczenie niepokojących dysfunkcji oraz wyselekcjonowanie dzieci z predyspozycjami do sukcesów w sporcie.

Carolina Medical Center od kilkunastu lat zapewnia opiekę medyczną najlepszym polskim sportowcom. Specjalistyczną opieką obejmujemy nie tylko piłkarzy, ale także tancerzy Baletu Narodowego, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz członków kadr narodowych wielu dyscyplin sportu, m.in. lekkoatletów, pięściarzy i ciężarowców.

Jesteśmy częścią Grupy LUX MED, która należy do międzynarodowej grupy Bupa, co umożliwia nam korzystanie z wiedzy Bupa, w tym m.in. hiszpańskiego Sanitas, partnera medycznego Realu Madryt.

NASI PARTNERZY