Medycyna Żywienia

zywienieCENTRUM MEDYCYNY
ŻYWIENIA

cmz_rozbiegowka

Nawet drobne zmiany w żywieniu i trybie życia mogą poprawić komfort i zapobiec wielu dolegliwościom. W Centrum Medycyny Żywienia otrzymasz kompleksową opiekę specjalistów, a Twój program żywieniowy przygotuje doświadczony dietetyk w ścisłej współpracy z lekarzami i trenerami personalnymi.

 

Opracujemy dla Ciebie program terapii żywieniowej, wspomagający leczenie, a także wskażemy produkty, które należy dołączyć do diety lub wyeliminować, abyś cieszył się zdrowiem i lepszą kondycją.

Jeśli uprawiasz sport, otrzymasz praktyczne porady dotyczące odpowiedniej diety i suplementacji, które podniosą efektywność treningu.

KONSULTACJE DIETETYCZNE

W celu zdiagnozowania problemu, dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad żywieniowy oraz analizę składu Twojego ciała (BIA). W Carolina Medical Center wykonujemy także testy na nietolerancję pokarmową ImuPro oraz genetyczne GENODIET, które ułatwią wyeliminowanie produktów szkodliwych dla organizmu.

Informacje praktyczne

Każdy osoba odwiedzająca Centrum Medycyny Żywienia CMC, na pierwszą wizytę powinna przynieść:

  • 3-dniowy dziennik spożycia, na podstawie którego dietetyk oceni nawyki żywieniowe oraz wskaże ewentualne błędy i niezbędne zmiany w diecie.
  • aktualne wyniki badań krwi i moczu (jeśli są).

W celu odpowiedniej diagnozy Pacjent zostanie poddany także szczegółowej analizie składu ciała (BIA).

Sprawdź, czym jest analiza składu ciała.

INDYWIDUALNY PROGRAM ŻYWIENIOWY

Po konsultacji, w ciągu 5 dni roboczych, dietetyk opracuje dla Ciebie indywidualny program żywieniowy, uwzględniający tryb życia, charakter pracy, problemy zdrowotne, preferencje, a w przypadku sportowców i osób aktywnych rodzaj i poziom natężenia wysiłku fizycznego.

Program żywieniowy układany jest również dla osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca czy celiakia.

Więcej na temat programów żywieniowych w chorobach przewlekłych przeczytasz tutaj.

WIZYTY KONTROLNE

Podczas wizyt kontrolnych dietetyk będzie monitorował Twoje postępy, odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. W razie potrzeby dietetyk podejmie decyzje np. o zmianie diety.

NASI PARTNERZY

UMÓW WIZYTĘ