Dietetyka

Nawet drobne zmiany w żywieniu i trybie życia mogą poprawić komfort i zapobiec wielu dolegliwościom. W Centrum Medycyny Żywienia Carolina Medical Center Pacjenci otrzymują kompleksową opiekę specjalistów, a program żywieniowy przygotowywany jest przez doświadczonego dietetyka w ścisłej współpracy z lekarzami i trenerami przygotowania motorycznego.

Opracujemy dla Ciebie program terapii żywieniowej, wspomagający leczenie, a także wskażemy produkty, które należy dołączyć do diety lub wyeliminować, abyś cieszył się zdrowiem i lepszą kondycją.

Jeśli uprawiasz sport, otrzymasz praktyczne porady dotyczące odpowiedniej diety i suplementacji, które podniosą efektywność treningu.

Badania w Centrum Medycyny Żywienia

Pomiar Kwasu Moczowego

Badanie pozwala sprawdzić poziom kwasu moczowego w organizmie. Zbyt wysoki może powodować m.in. nadwrażliwość lub ból stawów.

Analiza składu ciała BIA

W czasie badania mierzona jest m.in. masa ciała i kości, ilość tkanki mięśniowej, tłuszczowej zawartość wody w organizmie, dobowe zapotrzebowanie na energię i wiek metaboliczny.

Pakiety dietetyczne

Pakiet Start

Konsultacja dietetyczna, 7-dniowy plan żywieniowy oraz konsultacja kontrolna z pomiarem masy ciała.

Pakiet Basic

Konsultacja dietetyczna, dwa 7-dniowe plany żywieniowe, dwie konsultacje kontrolne z pomiarem masy ciała.

Konsultacje dietetyczne w Carolina Medical Center

W celu zdiagnozowania problemu, dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad żywieniowy oraz analizę składu Twojego ciała (BIA). Każda osoba, odwiedzająca Centrum Medycyny Żywienia w Carolina Medical Center w Warszawie, na pierwszą wizytę powinna:

  • zapoznać się z informacją „Przygotowanie do wizyty dietetycznej”;
  • uzupełnić i przesłać minimum 48h przed konsultacją na adres mailowy: daria.topolewska@carolina.pl  „Kwestionariusz” i 5-dniowy „Dzienniczek żywieniowy”, na podstawie których dietetyk zapozna się z Twoimi nawykami żywieniowymi i ewentualnie będzie mógł zaproponować niezbędne zmiany w sposobie odżywiania;
  • zabrać aktualne wyniki badań krwi i moczu (jeśli są);
  • spisać listę przyjmowanych leków i suplementów diety wraz z dawkami.

Pierwsza konsultacja trwa około 45 minut.

Indywidualny program żywieniowy – spersonalizowana dieta

Po konsultacji, w ciągu 5 dni roboczych, dietetyk opracuje dla Ciebie i wyśle drogą mailową indywidualny program żywieniowy, uwzględniający tryb życia, charakter pracy, problemy zdrowotne oraz preferencje smakowe.

Program żywieniowy układany jest również dla osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca typu II czy celiakia.

Wizyty kontrolne u dietetyka w Carolina Medical Center

Podczas wizyt kontrolnych dietetyk będzie wspierał Cię w realizacji wspólnie określonych założeń, odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. W razie potrzeby podejmie decyzję np. o zmianie diety.

Wizyta kontrolna trwa ok. 30 min.

Dietetyk w Carolina Medical Center