Problemy ze stawem skokowym?

Nie zwlekaj z leczeniem

i już dziś umów wizytę

Warszawa, Pory 78

Jak dojechać

Odczuwasz ból stawu skokowego podczas aktywności? A może pojawia się w trakcie spoczynku? W przypadku kontuzji nie lekceważ objawów i umów się na wizytę do ortopedy. Nieprawidłowo leczony staw skokowy może odnawiać się i prowadzić do poważnych powikłań, których nie można już cofnąć!

Staw skokowy ze względu na złożoną budowę anatomiczną i duże obciążenia narażony jest na urazy. Kontuzje dotyczą najczęściej aktywności sportowych związanych z bieganiem, skakaniem i nagłą zmianą kierunku, więc siłą rzeczy jest to często piłka nożna, koszykówka, siatkówka itp.

Jednym z częstszych urazów stawu skokowego jest jego skręcenie. Nic w tym dziwnego – wystarczy się poślizgnąć, krzywo stanąć lub potknąć na nierównej powierzchni. Uraz ten zaliczany jest też do najczęstszych wśród wszystkich urazów ortopedycznych – rocznie ok. 350 tys. Polaków doznaje skręcenia stawu skokowego.

Należy pamiętać, że staw skokowy praktycznie nie niszczy się z wiekiem, ale jednocześnie niczego nie wybacza. Nawet relatywnie niewielkie deformacje (nieprawidłowo wygojone złamania) w jego obrębie mogą dosłownie w ciągu kilku miesięcy doprowadzić do nieodwracalnych zmian zwyrodnieniowych!

Dlaczego nie warto zwlekać z leczeniem stawu skokowego?

Urazy stawu skokowego, chociaż powszechnie znane, są z reguły bagatelizowane przez pacjentów. Konsekwencją tego w wielu przypadkach są powikłania. Mogą wystąpić: przewlekłe zespoły bólowe, długotrwałe ograniczenie aktywności ruchowej oraz niestabilność stawu skokowego, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia urazu, a także pojawienie się zmian zwyrodnieniowych, czy innych schorzeń.

Ponadto nieleczone urazy stawu skokowego mogą być przyczyną schorzeń kończyny dolnej (głównie stawu kolanowego) i odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Ból kostki lub stawu skokowego

Co oferujemy naszym pacjentom?

Kompleksowe leczenie stawu skokowego

Zapewniamy kompleksowe leczenie. Pacjentami zajmują się ortopedzi specjalizujący się w stawie skokowym, a badania obrazowe (np. rezonans magnetyczny lub RTG), które są podstawą do podjęcia prawidłowego leczenia, wykonywane są na sprzęcie dedykowanym schorzeniom i urazom ortopedycznym.

Rehabilitacja stawu skokowego

Traktujemy rehabilitację jako integralną część procesu leczenia, nieocenioną w powrocie do sprawności po urazach i nie tylko! Nasza kadra liczy ok. 30 fizjoterapeutów doświadczonych w leczeniu kontuzji stawu skokowego.

Zabiegi stawu skokowego

Wykonujemy operacje z użyciem małoinwazyjnych metod (np. artroskopia stawu skokowego). Przeprowadzamy także zabiegi artrodezy stawu skokowego (usztywnienie) oraz endoprotezoplastyki, tj. alloplastyki (wszczepienie sztucznych protez).

Poznaj ortopedów od leczenia stawu skokowego

Zobacz więcej
lek. Andrzej Komor
lek. Andrzej Komor

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Krzesimir Sieczych
lek. Krzesimir Sieczych

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

dr n. med. Jacek Laskowski
dr n. med. Jacek Laskowski

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Dr n. med. Konrad Słynarski
Dr n. med. Konrad Słynarski

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Mateusz Janik
lek. Mateusz Janik

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Przemysław Rychtik
lek. Przemysław Rychtik

Lekarz w trakcie specjalizacji

Poznaj fizjoterapeutów od leczenia kolana

Zobacz więcej
Jakub Placzki
Jakub Placzki

Fizjoterapeuta

Izabela Opalach
Izabela Opalach

Fizjoterapeuta

Natalia Bartoszek
Natalia Bartoszek

Fizjoterapeuta

Damian Wiśniewski
Damian Wiśniewski

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Mateusz Pepłowski
Mateusz Pepłowski

Fizjoterapeuta

Trzy powody, dla których warto leczyć się w Szpitalu Carolina

1
Przywracamy zdrowie nie tylko aktywnym

Jesteśmy prekursorami w stosowaniu wielu innowacyjnych technik i procedur medycznych. Pomagamy pacjentom na każdym etapie ich życia. Mamy ogromne doświadczenie w leczeniu osób aktywnych i sportowców – możemy poszczycić się certyfikatem FIFA. Jesteśmy też Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

2
Zabiegi przez dziurkę od klucza

W naszym szpitalu specjalizujemy się w chirurgii małoinwazyjnej, która zapewnia szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub innych chorób nie mogą mieć operacji klasycznych. Małoinwazyjne leczenie to m.in.: krótki pobyt w szpitalu, niezauważalne blizny pooperacyjne, mała utrata krwi, znikome ryzyko zakażeń.

3
Pozytywne opinie naszych pacjentów

Codziennie spotykamy się z uznaniem naszych pacjentów, czego dowodem są wysokie oceny prowadzonych przez nas badań opinii. Obecnie aż 95% pacjentów poleciłoby znajomym nasze usługi. Nasi pacjenci doceniają specjalistów Szpitala Carolina za profesjonalizm, troskę  i umiejętność tłumaczenia skomplikowanych zagadnień medycznych.

Nie zwlekaj z leczeniem i już dziś umów się na wizytę!

Zadzwoń +48 22 35 58 203

Nasz Dział Obsługi Pacjenta działa 24h/7.

Umów wizytę online

i zobacz wszystkie dostępne terminy. Formularz do umawiania znajdziesz u góry strony!

Doznałeś kontuzji?

W naszym szpitalu Działa Ostry Dyżur Ortopedyczny, czynny 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i w święta.