
Moja specjalizacja
Dr hab. n. med. Ireneusz Babiak doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy i szkoleń w szpitalach klinicznych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. Pełni funkcję przedstawiciela krajowego Polski w EBJIS (European Bone and Joint Infection Society).
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób stawów kolanowych, stawów biodrowych, stawów barkowych, kręgosłupa, deformacji ręki i stopy, terapii podciśnieniowej ran (tj. NPWT) systemami VAC, Pico, Avelle. Szczególne doświadczenie posiada w leczeniu operacyjnym infekcji endoprotez stawów, implantów, zapaleń kości i stawów.
Wykonywane operacje:
- endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego,
- zespół cieśni nadgarstka, palec zatrzaskujący,
- paluchy koślawe (haluxy), palce młotkowate,
- zespolenia złamań kości,
- zaburzenia zrostu,
- operacje rewizyjne endoprotez stawów,
- operacyjne leczenie zapaleń kości i stawów z zastosowaniem biomateriałów,
- przeszczepy skóry, płaty mięśniowe.
CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH
- PTOiTr (Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne)
- EBJIS (European Bone and Joint Infection Society)
- PTZS (Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych)
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
W roku 2018 dr hab. n. med. Ireneusz Babiak odpowiedzialny był za endoprotezoplastykę biodra i kolana w Klinice Ortopedii w Eskilstunie w Szwecji.
Do roku 2017 adiunkt oraz ordynator Oddziału IV w Klinice Ortopedii Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), oraz wykładowca na English Division Medical Faculty University of Warsaw.
Wykładowca na kursach szkoleniowych z operacji rewizyjnych endoprotez stawów, zapaleń kości i stawów, planowania w endoprotezo plastyce stawów, powikłań w ortopedii.
WYKSZTAŁCENIE
Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, który został nadany na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
JĘZYKI OBCE
- Angielski
- Szwedzki
DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA
Doktor Babiak jest autorem i współautorem stu trzydziestu wykładów i referatów, które zostały wygłoszone na kongresach krajowych i zagranicznych. Jest autorem i współautorem 54 publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach, a także rozdziałów w 13 książkach (w tym podręcznikach dla studentów i lekarzy specjalizujących się w ortopedii).
PODOBNI SPECJALIŚCI