Dr hab. n. med. Babiak to doświadczony specjalista w leczeniu schorzeń stawu biodrowego i kolanowego.
DR HAB. N. MED.
IRENEUSZ BABIAK

Moja specjalizacja

Dr hab. n. med. Ireneusz Babiak doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy i szkoleń w szpitalach klinicznych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. Pełni funkcję przedstawiciela krajowego Polski w  EBJIS (European Bone and Joint Infection Society).

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób stawów kolanowych, stawów biodrowych, stawów barkowych, kręgosłupa, deformacji ręki i stopy, terapii podciśnieniowej ran (tj. NPWT) systemami VAC, Pico, Avelle. Szczególne doświadczenie posiada w leczeniu operacyjnym infekcji endoprotez stawów, implantów, zapaleń kości i stawów.

Wykonywane operacje: 

 • endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego,
 • zespół cieśni nadgarstka, palec zatrzaskujący,
 • paluchy koślawe (haluxy), palce młotkowate,
 • zespolenia złamań kości,
 • zaburzenia zrostu,
 • operacje rewizyjne endoprotez stawów,
 • operacyjne leczenie zapaleń kości i stawów z zastosowaniem biomateriałów,
 • przeszczepy skóry, płaty mięśniowe.

UMÓW WIZYTĘ

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH

 1. PTOiTr (Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne)
 2. EBJIS (European Bone and Joint Infection Society)
 3. PTZS (Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych)

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

W roku 2018  dr hab. n. med. Ireneusz Babiak odpowiedzialny był za endoprotezoplastykę biodra i kolana w Klinice Ortopedii w Eskilstunie w Szwecji.

Do roku 2017 adiunkt oraz ordynator Oddziału IV w Klinice Ortopedii Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), oraz wykładowca na English Division Medical Faculty University of Warsaw.

Wykładowca na kursach szkoleniowych z operacji rewizyjnych endoprotez stawów, zapaleń kości i stawów, planowania w endoprotezo plastyce stawów, powikłań w ortopedii.

WYKSZTAŁCENIE

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, który został nadany na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

JĘZYKI OBCE

 1. Angielski
 2. Szwedzki

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Doktor Babiak jest autorem i współautorem stu trzydziestu wykładów i referatów, które zostały wygłoszone na kongresach krajowych i zagranicznych. Jest autorem i współautorem 54 publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach, a także rozdziałów w 13 książkach (w tym podręcznikach dla studentów i lekarzy specjalizujących się w ortopedii).

PODOBNI SPECJALIŚCI

NASI PARTNERZY