Wojciech Wróbel

Trener przygotowania motorycznego

Wojciech Wróbel
Jestem fizjoterapeutą ortopedyczno-sportowym, trenerem przygotowania motorycznego i trenerem FMS, zarejestrowanym w międzynarodowej bazie Functional Movement. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, kierunek fizjoterapia.

Informacje o konsultacjach lekarskich

Współpracujemy z ubezpieczycielami zagranicznymi. Sprawdź, czy akceptujemy Twoje ubezpieczenie.

O mnie

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, na kierunku fizjoterapia. Na studiach wielokrotnie otrzymywałem nagrody dla najlepszego studenta za osiągane wyniki w nauce oraz za działalność naukową na rzecz uczelni, w tym w szczególności w zakresie fizjoterapii ortopedyczno-sportowej i przygotowania motorycznego. Jestem prelegentem na ogólnopolskich konferencjach z zagadnień kultury fizycznej, fizjoterapii i zdrowia w pracach badawczych. Pełnię funkcję wolontariusza w Stowarzyszeniu Fizjoterapia Polska.

W życiu zawodowym i naukowym kieruje się sentencją „Repetitio est mater studiorum” – Powtarzanie jest matką uczenia się.

Brałem udział w prestiżowych stażach z zakresu fizjoterapii oraz przygotowania motorycznego w klubach z najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce.

Zainteresowania

 • sport, w tym trening siłowy – Od paru lat sumiennie zdobywam wiedze z zakresu treningu siłowego i wdrażam ją w praktykę na swoim własnym ciele oraz u pacjentów, ponieważ jak mawia słynna maksyma „bezruch jest chorobą, ruch jest powrotem do zdrowia”.
 • muzyka – Jestem absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie w klasie klarnetu. Dzięki muzyce i sportowi poznałem jak ważna jest sumienność i systematyczność pracy, którą wdrażam w życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym”.

Działalność naukowa

Ukończyłem specjalność na studiach z zakresu Fizjoterapii i metod terapii manualnej w medycynie sportowej oraz uczestniczyłem w licznych kursach terapii manualnej, treningu funkcjonalnego i przygotowania motorycznego.

Kursy i szkolenia

 1. Kurs terapii manualnej “MANUAL THERAPY APPLIED TO SPORT – OSTEOPATHIC APPROACH” prowadzony przez firmę FIZJOSYSTEM SZKOLENIA;
 2. „Masaż Tkanek Głębokich z Elementem Taśm Anatomicznych Mięśniowo-Powięziowych Thomasa Mayersa” prowadzony przez firmę KINEZJOTAPING POLSKA;
 3.  „Współczesna kinezyterapia” organizowaną przez Praktyczną Stronę Treningu PST w Klinice Chirurgii Kolana Słynarski;
 4. Kinezjotaping KT1+KT2 prowadzony przez firmę KINEZJOTAPING POLSKA. Kurs obejmował: elementy MDL/KTP z zastosowaniem taśm Kinezjo, zastosowanie technik Kinezjotapingu w sporcie i medycynie, właściwości oraz metody plastrów do Kinezjotapingu – techniki mięśniowa, powięziowa, więzadłowo-ścięgnowa, limfatyczna, przestrzenna, funkcyjna
 5. „Fizjoterapia sportowa w urazach stawu skokowego i podudzia” prowadzony przez MSPT Maciej Treutz-Kuszyń
 6. Kurs FMS oraz warsztatów obejmujących ćwiczenia korygujące w wymiarze 16 godzin (Moduł 1). Szkolenie odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Functional Movement (USA) i kończyło się egzaminem. Szkolenie jest honorowane w ilości 1.2 CEU punktów.
 7. Kurs FMS oraz warsztaty obejmujące zaawansowane ćwiczenia korekcyjne w wymiarze 16h (Moduł 2). Szkolenie odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Functional Movement (USA) i kończyło się egzaminem. Szkolenie jest honorowane w ilości 1.2 CEU punktów.
 8. Kurs „Radiologia kręgosłupa – powiązanie objawów pacjenta z obrazem radiologicznym”. Szkolenie obejmowało 3 części. Część 1 – odcinek szyjny kręgosłupa, część 2 – odcinek piersiowy kręgosłupa i miednica, część 3 – odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Szkolenie kończyło się egzaminem z którego uzyskałem wynik „bardzo dobry”
 9. „Teoretyczne i praktyczne szkolenie z projektowania i doboru indywidualnych wkładek 3D”. Szkolenie przeprowadziła firma Presto Sp. z o. o.
 10. Szkoleniu NEW LEVEL SPORT z zakresu Fizjoterapii Sportowej
 11. Kurs z zakresu komunikacji klinicznej w wymiarze 25 godzin dydaktycznych przeprowadzonych przez Polską Akademie Oświaty Sp. z o. o. w ramach projektu „NastAWF się na rozwój”
 12. Kurs „Trening motoryczny – siła, moc, szybkość” składający się z części teoretycznej oraz praktycznej w formie warsztatowej w Train Movement Academy
 13. Kursu „Trening Mobilności” w Train Movement Academy
Aktualności zobacz więcej
Maszeruj po zdrowie

Światowy Dzień Leniwych Spacerów to doskonała okazja, aby wybrać się na długi i powolny spacer. Przeczytaj o korzyściach ze spacerowania i trikach, jak zwiększyć liczbę kroków.