Bilans Ortopedyczny Dziecka w promocyjnej cenie

16 sierpnia 2018

Początek roku szkolnego to gorący okres dla każdego rodzica. Przy wielu obowiązkach, zdarza się zapomnieć o jednym z najważniejszych punktów na szkolnej liście. Mowa oczywiście o bilansie zdrowia dziecka. Przeprowadzany regularnie, na każdym etapie rozwoju dziecka, zapobiega powstaniu ewentualnych patologii narządu ruchu czy zaburzeń. Daje możliwość wczesnego wykrycia wielu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, np. skoliozy, nierówności kończyn czy wad statycznych stóp. Jak podkreśla dr Tomasz Rawo, specjalista ortopedii dziecięcej z Carolina Medical Center, bilans umożliwia podjęcie natychmiastowego leczenia zanim wadliwa postawa się utrwali.

Ze względu na potrzeby naszych najmłodszych pacjentów, specjaliści z Carolina Medical Center stworzyli specjalny pakiet badań, który kompleksowo bada dziecko pod kątem prawidłowej postawy ciała.

KROK 1 – ANALIZA BIOMECHANICZNA (CHODU, BIEGU I STANIA NA ŚCIEŻCE PODOMETRYCZNEJ)
Wskazanie potencjalnie zwiększonych sił nacisków stóp podczas różnych aktywności. W trakcie analizy oceniana jest asymetria faz chodu i biegu oraz asymetria obciążenia obu kończyn dolnych.

KROK 2 – POMIAR WZROSTU I WAGI CIAŁA
Sprawdzanie, czy u dziecka nie występują zaburzenia wzrostu oraz kontrola poziomu masy ciała.

KROK 3 – KONSULTACJA ORTOPEDY DZIECIĘCEGO
Podczas badania ortopeda ocenia postawę dziecka w pozycji stojącej, jego sylwetkę i plecy w skłonie, oraz w pozycji leżącej w celu sprawdzenia długości kończyn dolnych i zakresu ruchomości w stawach. Przeprowadzane są również pomiary kątów osi kolan i ocena stóp w obciążeniu. Ortopeda interpretuje także wyniki analizy chodu, biegu i stania na ścieżce podometrycznej.

Jeśli:

  • Twoje dziecko chodzi na wewnętrznych krawędziach stóp,
  • Jego nogi układają się w kształcie litery „X”,
  • Garbi się i uskarża się na ból pleców,

już dziś zapisz swoje dziecko na BILANS ORTOPEDYCZNY!

Tylko do 15 października 2018 r. promocyjna cena BILANSU ORTOPEDYCZNEGO DZIECKA: 310 zł 250 zł.

Więcej na: https://carolina.pl/bilans-ortopedyczny-dziecka/.

Zapraszamy!