Carolina Medical Center na Kongresie ESSKA 2014!

28 stycznia 2014

Na majowym kongresie w Amsterdamie mgr Olga Korbolewska przedstawi wyniki prac swojego zespołu na temat prewencji urazów stawu skokowego poprzez dynamiczną ocenę stabilności nogi dominującej u tancerek baletowych.

W skład zespołu, który przygotował pracę naukową„Prevention of ankle injuries – evaluation of dynamic stability of the dominant leg in female ballet dancers”  weszli również: mgr Marcin Plenzner, dr Robert Śmigielski, dr n. med. Marcin Popieluch, dr Urszula Zdanowicz i mgr Małgorzata Kowalska.

16 Kongres ESSKA (European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy) odbędzie się w dniach 14-17 maja 2014 roku w Amsterdamie i będzie kolejną okazją do wymiany doświadczeń przez czołowych ortopedów, chirurgów i fizjoterapeutów z całej Europy. Więcej informacji na temat kongresu znajduje się tutaj.

Carolina Medical Center jest jedyną placówką ortopedyczną w Polsce specjalizującą się w leczeniu i prewencji urazów narządu ruchu wśród tancerzy. Współpracujemy z najlepszymi i najbardziej obiecującymi polskimi tancerzami skupionymi w Polskim Balecie Narodowym, warszawskiej Szkole Baletowej i innych wyróżniających się ośrodkach.