Carolina Medical Center Partnerem Medycznym Polskiego Związku Pływackiego

13 października 2017

Carolina Medical Center, klinika ortopedii i medycyny sportowej, podpisała umowę partnerską z Polskim Związkiem Pływackim, na podstawie której zawodnicy zrzeszeni w PZP będą mieli dostęp do wysoko specjalistycznych usług medycznych oferowanych przez CMC.

Polski Związek Pływacki już od 95 lat zrzesza zawodników, trenerów i działaczy. PZP jest członkiem Międzynarodowej Federacji Pływania Amatorskiego (FINA) i Europejskiej Ligi Pływania (LEN). W ramach umowy, zawodnicy zrzeszeni w PZP, członkowie Kadry Narodowej, będą korzystać ze specjalnie opracowanego monitoringu medycznego. Dzięki niemu, ich stan zdrowia będzie kontrolowany na bieżąco. Program ukierunkowany jest na profilaktykę urazów oraz prawidłowe leczenie i możliwie najszybszy powrót do aktywności, po ewentualnych kontuzjach. Zadaniem specjalistów CMC jest wspieranie zawodników na każdym etapie kariery, co jest wspólnym celem zarówno Polskiego Związku Pływackiego, jak i Carolina Medical Center. Lekarzami odpowiedzialnymi za Program Medyczny w CMC są dr hab. n. med. Ernest Kuchar – lekarz medycy sportowej, specjalizujący się m.in. w suplementacji i wspomaganiu wysiłku fizycznego oraz w profilaktyce chorób i dr Krzesimir Sieczych, ortopeda.

Izabella Murawska-Chojnowska, Prezes CMC, po podpisaniu umowy podkreśliła:

Bardzo cieszę się z nawiązania współpracy z Polskim Związkiem Pływackim. Mam nadzieję, że nasze wieloletnie doświadczenie pracy ze sportowcami różnych dyscyplin sportowych, pomoże nam osiągnąć wspólne cele i sprostać nowemu wyzwaniu. Postawimy na wysoką jakość naszych usług i na doświadczenie naszych specjalistów, którzy również są miłośnikami pływania i sportów wodnych.

Paweł Słomiński, Prezes Polskiego Związku Pływackiego, zaznaczył:

Ze współpracą z CMC wiążemy bardzo duże nadzieje. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że współczesny sport wyczynowy tak bardzo obciąża organizmy zawodników, że bez wysokiej jakości wsparcia medycznego w zakresie profilaktyki zapobiegania kontuzjom, dozwolonego wspomagania czy leczenia kontuzji nie ma szans na nawiązanie skutecznej rywalizacji z przeciwnikami ze świata. CMC to partner, który gwarantuje nam obsługę medyczną w ramach tzw. „krótkiej ścieżki dostępu do specjalistów” oraz na najwyższym poziomie.

CMC_PZP_współpraca_facebook_grafika1
cmc_PZP_Krzesimir-Sieczych-1200x900