Carolina Medical Center partnerem medycznym Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim

27 stycznia 2017

CMC_PZFA_I. Murawska_J. Steszewski

Klinika ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej Carolina Medical Center podpisała umowę partnerską
ze Stowarzyszeniem Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego, na podstawie której zawodnicy Reprezentacji Polski będą mogli korzystać z CMC. Umowa ta jest korzystna nie tylko dla elitarnego grona reprezentantów kraju, ale przede wszystkim jest szansą na profesjonalną opiekę pourazową dla wszystkich zawodników i klubów występujących w PLFA.

Każdy kontuzjowany zawodnik objęty ubezpieczeniem NNW KL (Koszty Leczenia) w dowolnej ubezpieczalni będzie mógł skorzystać bezgotówkowo z usług CMC bez konieczności inwestowania własnych środków finansowych. Dodatkowo nowy partner Reprezentacji Polski oferuje dla polskich futbolistów rabat na wszystkie usługi nieobjęte ww. ubezpieczeniem.

Trzech Reprezentantów Polski już przeszło badania w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej CMC, na podstawie
których zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza narządu ruchu futbolistów. Wyniki tej analizy będą przedstawione na najbliższym szkoleniu trenerskim.

Możliwość leczenia się w jednej z najlepszych placówek medycznych w Europie to szansa na szybszą rekonwalescencję i powrót do sportu, ale przede wszystkim możliwość zachowania ciągłości leczenia i komunikacji pomiędzy operatorami, lekarzami i fizjoterapeutami CMC. Z usług Carolina Medical Center (jako jednej z marek Grupy LUX MED Partnera Polskiego Komitetu Olimpijskiego) korzystają najlepsi polscy koszykarze, narciarze, biegacze, piłkarze, łyżwiarze szybcy, ale również artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej czy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ponadto CMC jest jedną z niewielu na świecie placówek medycznych wyróżnionych przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej mianem FIFA Medical Clinic of Excellence.

– Jest mi niezmiernie miło, iż udało się nawiązać partnerstwo z tak znaną i cenioną kliniką, jaką jest Carolina Medical Center. Przez ostatnie dwa lata kilkunastu zawodników reprezentacji odniosło urazy i często pojawiały się problemy z ich leczeniem. To świetnie, że udało się tą sprawę rozwiązać na początku najważniejszego roku w historii Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim. Jestem spokojny o opiekę nad reprezentantami– powiedział Marcin Łojewski, Dyrektor Sportowy Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim. – Dla Carolina Medical Center możliwość sprawowania opieki nad Reprezentantami Polski w Futbolu Amerykańskim to kolejne wyzwanie. Sprostamy
mu, wykorzystując całe dotychczasowe doświadczenie w pracy ze sportowcami. Bardzo mocno postawimy na profilaktykę, badania funkcjonalne i szkolenia z biomechaniki
dla trenerów
– zadeklarowała Izabella Murawska-Chojnowska, Prezes CMC.

Galeria zdjęć