Carolina Medical Center Partnerem Medycznym WOPR

Carolina Medical Center została Partnerem Medycznym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – WOPR i objęła opieką Reprezentację Narodową w Sportowym Ratownictwie Wodnym.

Współpraca polega na wsparciu zawodników na etapie przygotowania i treningów, podczas startów, regeneracji po zawodach, a także pomocy w szkoleniach w zakresie prewencji urazów. Lekarzem sprawującym opiekę nad reprezentacją została lek. Urszula Zdanowicz, specjalistą ortopedii i traumatologii sportowej. Pierwsze spotkanie doktor Zdanowicz z zawodnikami i trenerem kadry miało miejsce na zgrupowaniu, tuż przed wyjazdem do Hiszpanii na Mistrzostwa Europy. W trakcie treningów specjalistka, na co dzień związana z Carolina Medical Center, przeprowadziła badania i wywiady medyczne z naszymi reprezentantami.

Carolina Medical Center jest jedną z najnowocześniejszych klinik ortopedii i medycyny sportowej oraz prekursorem w stosowaniu innowacyjnych technik i procedur medycznych. Współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz wieloma federacjami sportowymi, w tym Polskim Związkiem Pływackim. Doktor Urszula Zdanowicz ma wieloletnie doświadczenie w medycznym przygotowaniu sportowców. Przez wiele lat była lekarzem w Polskim Związku Pływackim oraz członkiem zarządu Komisji Medycznej PKOl.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Pawłem Błasiakiem, Prezesem Zarządu Głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dr Urszulą Zdanowicz oraz Adamem Dubielem, Reprezentantem Polski w sportowym ratownictwie wodnym:

https://biznes.newseria.pl/news/polacy-z-sukcesami-w,p918307123

P.S. Gratulujemy pierwszego medalu na Mistrzostwach 😉

Reprezentacja Narodowa w Sportowym Ratownictwie Wodnym