Carolina Medical Center trzyma kciuki za polskich futbolistów!

20 lipca 2017

W dniach 22 i 24 lipca br. odbędą się rozgrywki  futbolu amerykańskiego w ramach The World Games. Są to już 10. Światowe Igrzyska Sportowe. Tegoroczna edycja organizowana jest we Wrocławiu, w „mieście mostów”. Ze względu na warunki umowy z IWGA (International World Games Association), miasto, pełniące funkcje organizatora całej imprezy, mogło wskazać aż 5 dyscyplin, które w trakcie Igrzysk otrzymają status „sportów na zaproszenie”. To właśnie, dzięki wyborowi Wrocławia, na Stadionie Olimpijskim, będziemy mogli poczuć się jak na finale ligi futbolu amerykańskiego (NFL) – Super Bowl. Jest to najbardziej lubiana impreza sportowa w Stanach Zjednoczonych, która z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów.

Podczas The World Games będziemy mogli zobaczyć rywalizacje czterech drużyn. W sobotę, czyli w pierwszy dzień rozgrywek, odbędą się dwa mecze: USA – Niemcy oraz Polska-Francja. W poniedziałek natomiast rozegrają się mecze o 3. miejsce oraz finał. Oczywiście nie zabraknie również ceremonii wręczania medali.

W 2017 roku Carolina Medical Center została Partnerem Medycznym Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim. Cała drużyna znajduję się pod znakomitą opieką lekarzy i fizjoterapeutów, którzy specjalizują się w leczeniu i prewencji urazów w różnych dyscyplinach sportowych.

W ten weekend czekają nas niesamowite emocje! Kto wie, może dojdzie do „nagłej śmierci”?

cmc_futbal amerykański_1