Carolina Medical Center z certyfikatem ``Szpital bez bólu``

18 października 2019

Carolina Medical Center, warszawski szpital, należący do Grupy LUX MED – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu”. Uzyskanie certyfikatu potwierdza wprowadzenie przez placówkę na początku 2019 roku najwyższych standardów leczenia bólu.

Certyfikat przyznawany jest przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, które wraz z Polskim Towarzystwem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwem Chirurgów Polskich, Polskim Towarzystwem Ginekologicznym oraz Polskim Towarzystwem Ortopedycznym i Traumatologicznym wprowadził program „Szpital bez bólu”.

Projekt ten zakłada wdrożenie w szpitalu, na bloku operacyjnym oraz w oddziałach pooperacyjnych rekomendowanych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego. W ramach programu personel medyczny – lekarze i pielęgniarki Carolina Medical Center zostali przeszkoleni z zakresu sposobu oceny i uśmierzania ostrego bólu pooperacyjnego.

W szpitalu Carolina Medical Center prowadzony jest monitoring natężenia bólu oraz leczenia bólu u wszystkich pacjentów pooperacyjnych. Dodatkowo każdy pacjent jest informowany przez pielęgniarkę oraz lekarza prowadzącego o stosowanych metodach uśmierzania bólu, a także otrzymuje specjalnie przygotowaną broszurę informacyjną.

Więcej informacji o programie "Szpital bez bólu": szpitalbezbolu.pl.

Certyfikat-Szpital-bez-bólu_Carolina-Medical-Center_18.10.2019-362x512

Pliki do pobrania