Chińscy sportowcy będą leczyć się w Carolina Medical Center

26 czerwca 2013

Carolina Medical Center i konsorcjum czołowych chińskich ośrodków medycznych porozumiały się w sprawie długofalowej współpracy.

Klinika zapewni opiekę medyczną obywatelom Chin mieszkającym w Polsce, przedstawicielom chińskich instytucji handlowych i dyplomatycznych, a także chińskim sportowcom i innym obywatelom, wymagającym specjalistycznej opieki ortopedycznej zagranicą. Najlepsi polscy i chińscy specjaliści medycyny sportowej zrealizują wspólne projekty badawcze i edukacyjne.

Umowa zawarta w Pekinie jest owocem zeszłorocznej wizyty chińskich specjalistów w Warszawie i niedawnej rewizyty przedstawicieli CMC w Chinach. Metodologia leczenia więzadła krzyżowego przedniego i ścięgna Achillesa, przedstawiona w Pekinie przez zespół specjalistów pod kierownictwem dr Roberta Śmigielskiego, zyskała szczególne uznanie chińskich ekspertów. Na staże specjalizacyjne do Polski przybędą obiecujący chińscy lekarze, aby czerpać z doświadczeń naszej kliniki.

Podjęliśmy już starania, aby zaofować swoim pacjentom unikalne zabiegi medycyny chińskiej w oparciu o doświadczenie najlepszych chińskich specjalistów ortopedii i medycyny sportowej. Wkład merytoryczny w tym zakresie zapewnią: pekiński Narodowy Instytut Medycyny Sportowej, Centrum Medycyny Sportowej Szpitala Huashan przy Uniwersytecie Fudan oraz Syczuański Szpital Ortopedyczny.

Carolina Medical Center jest jedyną kliniką ortopedyczną w Polsce, która nawiązała formalną współpracę z czołowymi ośrodkami ortopedii i medycyny sportowej Państwa Środka. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce korzyści z tej współpracy odczują nasi Pacjenci!

Dr Artur Zaczyński w TVP2

21 kwietnia 2016

CMC_Artur_Zaczynski_2

Gościem dzisiejszego wydania popularnego programu porannego „Pytanie na śniadanie” był neurochirurg dr Artur Zaczyński z Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa Carolina Medical Center. Dr Zaczyński opowiedział o schorzeniach kręgosłupa – ataku korzonków oraz wypadnięciu dysku. Z materiału można dowiedzieć się, jakie są objawy popularnych problemów z kręgosłupem oraz kiedy należy udać się do lekarza lub fizjoterapeuty.

Zapraszamy: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/24972485/schorzenia-kregoslupa