CMC będzie opiekować się Olimpijczykami przez kolejne lata

11 lipca 2014

 

11 lipca br. podpisana została umowa, na mocy której LUX MED stał się Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Grupa LUX MED, w skład której wchodzi Carolina Medical Center, będzie świadczyć opiekę medyczną olimpijczykom oraz kandydatom na olimpijczyków.

LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, która ma pod swoją opieką 1,4 mln pacjentów. Grupa ma 161 placówek medycznych w całym kraju i rozwija się w skoordynowanym modelu opieki zdrowotnej, która obejmuje ambulatoria, hospitalizację, diagnostykę obrazową i opiekę długoterminową.

„Regularnie angażujemy się w liczne przedsięwzięcia, które mają na celu promocję zdrowego stylu życia, profilaktyki i aktywności fizycznej. Nasze cele są więc pod wieloma względami spójne z założeniami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i widzimy tu ogromne pole do współpracy. Cieszymy się, że LUX MED, który coraz bardziej rozwija usługi wysokospecjalistyczne, będzie miał pod swoją opieką najlepszych polskich sportowców. Jesteśmy liderem rynku medycznego i ważne jest dla nas, że mamy okazję współpracować z najlepszymi. Z jednej strony współpraca ta jest dowodem uznania dla jakości oferowanych przez nas usług, z drugiej bardzo cieszymy się, że możemy wspierać polskich sportowców w drodze do Olimpijskiego sukcesu” – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED (na zdjęciu).

Andrzej Kraśnicki, Prezes PKOl (na zdjęciu) uzupełnia: „Współczesny sport, charakteryzujący się dużymi obciążeniami treningowymi, wymaga wysokiej klasy zabezpieczenia medycznego, i to na każdym etapie procesu szkoleniowego. Współpraca z Grupą LUX MED, dysponującą doskonale przygotowanym zespołem wysokiej klasy specjalistów, na pewno umożliwi nam stworzenie grupie naszych najlepszych sportowców niezwykle fachowej opieki zdrowotnej. Oczywiście, chcielibyśmy by dotyczyła ona przede wszystkim profilaktyki i specjalistycznych badań, a w mniejszym stopniu – leczenia urazów, ale – i one w sporcie mają prawo się zdarzyć”.

Carolina Medical Center należy do Grupy LUX MED od grudnia 2013 roku. CMC od lat zapewnia profesjonalną opiekę medyczną najlepszym polskim sportowcom. Teraz do ich dyspozycji jest już największa sieć medyczna w Polsce!