Daniel Stefański w pełni formy!

9 września 2013

Daniel Stefański, piłkarski sędzia międzynarodowy (na zdjęciu w środku), zapomniał już o skomplikowanym urazie ścięgna Achillesa. W zeszłym tygodniu prowadził w Rzymie prestiżowe spotkanie Włochy – Belgia, w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U21. Po kontuzji nie ma już ani śladu.

Polski sędzia zaufał dr Robertowi Śmigielskiemu z Carolina Medical Center i poddał się nowatorskiej terapii poważnie naderwanego ścięgna Achillesa z użyciem własnych komórek macierzystych. Efekty stosowania w terapii autogennych komórek macierzystych są budujące – komórki te istotnie przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek, ścięgien i stawów. Sędzia Stefański powrócił na boisko kilka tygodni przed spodziewanym terminem.

Specjaliści Carolina Medical Center, we współpracy z Zakładem Hematologii Doświadczalnej Centrum Onkologii w Warszawie, prowadzą prace nad pozyskiwaniem autogennych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej pacjentów, w celu ich późniejszego użycia terapiach ortopedycznych. Więcej o terapiach z użyciem komórek macierzystych w Carolina Medical Center można przeczytać tutaj.

Cieszącemu się pełnią zdrowia Danielowi Stefańskiemu życzymy samych trafnych decyzji sędziowskich na boiskach w kraju i zagranicą!