Informacje dla pacjentów Carolina Medical Center

15 marca 2020

Drodzy Pacjenci!

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że klinika Carolina Medical Center jest otwarta. Przyjmujemy pacjentów bólowych, po urazach oraz wymagających diagnostyki. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy ortopedycznej, zadzwoń pod numer: +48 58 77 01 500.

Ponieważ bezpieczeństwo pacjentów i pracowników Carolina Medical Center jest dla nas najważniejsze, z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, nasza klinika wprowadziła szereg procedur, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Poniżej znajdziesz niektóre z nich.

Stawiamy na bezpieczeństwo

  • Dla pacjentów wprowadziliśmy trzystopniowy wywiad medyczny dotyczący stanu zdrowia. Odbywa się on w trakcie rozmowy telefonicznej, następnie w momencie przyjścia do kliniki oraz w gabinecie lekarskim.
  • Zamontowaliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji oraz instrukcją, jak prawidłowo odkażać ręce.
  • Na bieżąco weryfikujemy obecny stan epidemiologiczny i wdrażamy odpowiednie procedury.
  • Wszyscy pracownicy, zarówno personel medyczny, jak i pracownicy administracji mają dostępne środki ochrony własnej (w zależności od pełnionej funkcji).
  • Na recepcji zostały zainstalowane specjalne osłony ochronne.
  • Dbamy o regularne wietrzenie pomieszczeń.
  • W związku z zapytaniami naszych pacjentów wprowadziliśmy tele-konsultacje neurochirurgiczne.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=PMzZc9HDkrY&t=80s”]

Masz objawy przeziębienia, grypy? Zostań w domu!

W okresie przejściowym dzieci i osoby dorosłe częściej zapadają na różnego rodzaju infekcje – grypę lub przeziębienie. Dlatego, jeżeli masz objawy przeziębienia (m.in. gorączka, kaszel, katar), prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia nowego terminu wizyty. W razie potrzeby zadzwoń pod numer: +48 58 77 01 500 – znajdziemy dla Ciebie nowy, dogodny termin wizyty!

Jesteś umówiony na wizytę lekarską, badania diagnostyczne lub rehabilitację? Przyjdź sam!

Staramy się ograniczyć liczbę osób w naszej klinice, dlatego prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących. Wyjątkiem są rodzice dzieci, które są pacjentami Carolina Medical Center oraz osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym, którzy wymagają pomocy opiekuna.

Profilaktyka to podstawa!

Profilaktyka w przypadku koronawirusa jest bardzo ważna i nie można jej lekceważyć. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową i wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się zazwyczaj kaszlem, dusznościami, wysoką gorączką, bólami mięśni i zmęczeniem. Obecnie nie ma jeszcze szczepionki, dlatego przypominamy o podstawowych metodach zapobiegania zakażeniu. Metody te stosowane są także w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową (np. grypa).

Prosimy wszystkich naszych pacjentów o pozostawienie odzieży wierzchniej w szatni.

CHROŃ SIEBIE I INNYCH PRZED ZACHOROWANIEM - NOŚ MASECZKĘ! czytaj więcej

MYJ CZĘSTO RĘCE

Myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ

Zachowaj co najmniej 1,5-2 m odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST

Jednocześnie prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami GIS dostępnymi na stronie: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/.