Informacje dla pacjentów

Drodzy Pacjenci! Wasze bezpieczeństwo i pracowników Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa Carolina Medical Center jest dla nas najważniejsze, dlatego z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa nasza klinika wprowadziła szereg procedur, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko zakażenia. Poniżej znajdziesz niektóre z nich, dzięki którym razem możemy przeciwdziałać rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

 • Dla pacjentów wprowadziliśmy trzystopniowy wywiad medyczny dotyczący stanu zdrowia. Odbywa się on w trakcie rozmowy telefonicznej, następnie w momencie przyjścia do kliniki oraz w gabinecie lekarskim. Dodatkowo przy wejściu do Carolina Medical Center każdy pacjent ma mierzoną temperaturę ciała.
 • Na każdym piętrze zamontowaliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji oraz instrukcją, jak prawidłowo odkażać ręce.
 • Na bieżąco weryfikujemy obecny stan epidemiologiczny i wdrażamy odpowiednie procedury.
 • Wszyscy pracownicy, zarówno personel medyczny, jak i pracownicy administracji mają dostępne środki ochrony własnej (w zależności od pełnionej funkcji).
 • Zatrudniliśmy dodatkowy personel, który na bieżąco dezynfekuje powierzchnie i sprzęty, z którymi na co dzień mają kontakt zarówno pacjenci, jak i pracownicy Carolina Medical Center.
 • Na recepcjach zostały zainstalowane specjalne osłony ochronne.
 • Dbamy o regularne wietrzenie pomieszczeń.
 • W związku z zapytaniami naszych pacjentów wprowadziliśmy tele-konsultacje neurochirurgiczne.

Masz objawy przeziębienia, grypy? Zostań w domu!

W okresie przejściowym dzieci i osoby dorosłe częściej zapadają na różnego rodzaju infekcje – grypę lub przeziębienie. Dlatego, jeżeli masz objawy przeziębienia (m.in. gorączka, kaszel, katar), prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia nowego terminu wizyty. W razie potrzeby zadzwoń pod numer: +48 22 35 58 201 – znajdziemy dla Ciebie nowy, dogodny termin wizyty!

Chcesz odebrać dokumentację medyczną? Zadzwoń!

Od 16 marca br. czasowo zmieniamy zasady wydawania dokumentacji medycznej. Wydawanie dokumentów będzie przebiegało tylko i wyłącznie w formie wysyłki mailowej lub pocztą tradycyjną.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Infolinią pod numerem: +48 22 35 58 201.

Jesteś umówiony na wizytę lekarską, badania diagnostyczne lub rehabilitację? Przyjdź sam!

Staramy się ograniczyć liczbę osób w naszej klinice, dlatego prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących. Wyjątkiem są rodzice dzieci, które są pacjentami Carolina Medical Center oraz osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym, którzy wymagają pomocy opiekuna.

Jesteś pacjentem naszego Oddziału?

W przypadku oddziału szpitalnego odwiedziny pacjentów są możliwe tylko w sytuacjach koniecznych i za zgodą pielęgniarki dyżurnej. Wyjątkiem są:

 • rodzice dziecka hospitalizowanego na oddziale Carolina Medical Center;
 • osoby przywożącej lub odbierającej pacjenta (prosimy o ograniczenie swojej obecności na oddziale jedynie do punktu pielęgniarskiego);
 • osoby towarzyszącej pacjentowi niesamodzielnemu, która wymaga pomocy opiekuna.

W powyższych przypadkach wejście na oddział szpitalny jest ograniczone tylko do 1 osoby.

Profilaktyka to podstawa

Profilaktyka w przypadku koronawirusa jest bardzo ważna i nie można jej lekceważyć. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową i wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się zazwyczaj kaszlem, dusznościami, wysoką gorączką, bólami mięśni i zmęczeniem. Obecnie nie ma jeszcze szczepionki, dlatego przypominamy o podstawowych metodach zapobiegania zakażeniu. Metody te stosowane są także w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową (np. grypa).

Prosimy wszystkich naszych pacjentów o pozostawienie odzieży wierzchniej w szatni. Znajduje się ona na parterze, za recepcją informacyjną. Jednocześnie zalecamy dezynfekcje rąk. Dozowniki wraz z instrukcją znajdują się zaraz przy wejściu do naszej kliniki, a także na każdym piętrze.

 1. Chroń siebie i innych przed zachorowaniem – noś maseczkę!
 2. Myj często ręce – myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
 3. Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania – w trakcie kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką (nie dłonią). Natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce.
 4. Zachowaj bezpieczną odległość – zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
 5. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust