Informacje dla pacjentów Carolina Medical Center

13 marca 2020

Drodzy Pacjenci!

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że klinika Carolina Medical Center jest otwarta. Przyjmujemy pacjentów bólowych, po urazach, wymagających diagnostyki lub rehabilitacji. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy ortopedycznej, zadzwoń pod numer: +48 22 35 58 200, jeśli chcesz umówić się na wizytę w Warszawie lub pod numer: +48 58 77 01 500, jeśli chcesz skorzystać z pomocy w Gdańsku. Dodatkowo informujemy, że w Warszawie działa Ostry Dyżur Ortopedyczny, czynny 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ponieważ bezpieczeństwo pacjentów i pracowników Carolina Medical Center jest dla nas najważniejsze, z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, nasza klinika wprowadziła szereg procedur, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Poniżej znajdziesz niektóre z nich.

Stawiamy na bezpieczeństwo

 • Dla pacjentów wprowadziliśmy trzystopniowy wywiad medyczny dotyczący stanu zdrowia. Odbywa się on w trakcie rozmowy telefonicznej, następnie w momencie przyjścia do kliniki oraz w gabinecie lekarskim. Dodatkowo przy wejściu do Carolina Medical Center każdy pacjent ma mierzoną temperaturę ciała.
 • Na każdym piętrze zamontowaliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji oraz instrukcją, jak prawidłowo odkażać ręce.
 • Na bieżąco weryfikujemy obecny stan epidemiologiczny i wdrażamy odpowiednie procedury.
 • Wszyscy pracownicy, zarówno personel medyczny, jak i pracownicy administracji mają dostępne środki ochrony własnej (w zależności od pełnionej funkcji).
 • Zatrudniliśmy dodatkowy personel, który na bieżąco dezynfekuje powierzchnie i sprzęty, z którymi na co dzień mają kontakt zarówno pacjenci, jak i pracownicy Carolina Medical Center.
 • Na recepcjach zostały zainstalowane specjalne osłony ochronne.
 • Dbamy o regularne wietrzenie pomieszczeń.
 • W związku z zapytaniami naszych pacjentów wprowadziliśmy usługi online.

Masz objawy przeziębienia, grypy? Zostań w domu!

W okresie przejściowym dzieci i osoby dorosłe częściej zapadają na różnego rodzaju infekcje – grypę lub przeziębienie. Dlatego, jeżeli masz objawy przeziębienia (m.in. gorączka, kaszel, katar), prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia nowego terminu wizyty. W razie potrzeby zadzwoń pod numer: +48 22 35 58 200 – jeśli jesteś zapisany na konsultację lekarską, badania diagnostyczne lub rehabilitację w placówce w Warszawie lub na +48 58 77 01 500 jeżeli jesteś pacjentem filii w Gdańsku. Znajdziemy dla Ciebie nowy, dogodny termin wizyty!

Chcesz odebrać dokumentację medyczną? Zadzwoń!

Od 16 marca br. czasowo zmieniamy zasady wydawania dokumentacji medycznej. Wydawanie dokumentów będzie przebiegało tylko i wyłącznie w formie wysyłki mailowej lub pocztą tradycyjną. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Infolinią pod numerem: +48 22 35 58 200.

Jesteś pacjentem naszego Oddziału?

Staramy się ograniczyć liczbę osób w naszej klinice, dlatego prosimy o przychodzenie na wizytę bez osób towarzyszących. Wyjątkiem są rodzice dzieci, które są pacjentami Carolina Medical Center oraz osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym, którzy wymagają pomocy opiekuna.

Jesteś umówiony na wizytę lekarską, badania diagnostyczne lub rehabilitację? Przyjdź sam!

W przypadku oddziału szpitalnego odwiedziny pacjentów są możliwe tylko w sytuacjach koniecznych i za zgodą pielęgniarki dyżurnej. Wyjątkiem są:

 • rodzice dziecka hospitalizowanego na oddziale Carolina Medical Center;
 • osoby przywożącej lub odbierającej pacjenta (prosimy o ograniczenie swojej obecności na oddziale jedynie do punktu pielęgniarskiego);
 • osoby towarzyszącej pacjentowi niesamodzielnemu, która wymaga pomocy opiekuna.

W powyższych przypadkach wejście na oddział szpitalny jest ograniczone tylko do 1 osoby.

Profilaktyka to podstawa!

Profilaktyka w przypadku koronawirusa jest bardzo ważna i nie można jej lekceważyć. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową i wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się zazwyczaj kaszlem, dusznościami, wysoką gorączką, bólami mięśni i zmęczeniem. Obecnie nie ma jeszcze szczepionki, dlatego przypominamy o podstawowych metodach zapobiegania zakażeniu. Metody te stosowane są także w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową (np. grypa).

Prosimy wszystkich naszych pacjentów o pozostawienie odzieży wierzchniej w szatni. Znajduje się ona na parterze, za recepcją informacyjną. Jednocześnie zalecamy dezynfekcje rąk. Dozowniki wraz z instrukcją znajdują się zaraz przy wejściu do naszej kliniki, a także na każdym piętrze.

Chroń-siebie-i-innych-przed-zachorowaniem__Carolina-Medical-Center

CHROŃ SIEBIE I INNYCH PRZED ZACHOROWANIEM - NOŚ MASECZKĘ! czytaj więcej

Często-myj-ręce_Carolina-Medical-Center

MYJ CZĘSTO RĘCE

Myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów lub żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

Zachowaj-bezpieczną-odległość-2-metry_Carolina-Medical-Center

ZACHOWAJ BEZPIECZNĄ ODLEGŁOŚĆ

Zachowaj co najmniej 1,5-2 m odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Unikaj-dotykania-oczu-nosa-i-ust_Carolina-Medical-Center

UNIKAJ DOTYKANIA OCZU, NOSA I UST

Jednocześnie prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami GIS dostępnymi na stronie: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/.