Japoński specjalista na stażu w CMC

4 sierpnia 2014

Do Carolina Medical Center przyjechał dr Tomohiro Kato z Uniwersytetu w Hiroszimie, aby prowadzić prace naukowo-badawcze pod kierunkiem dr. Śmigielskiego. Półroczny pobyt japońskiego specjalisty w naszej klinice jest efektem współpracy dr. Śmigielskiego z prof. Mitsuo Ochi.

Dr Kato jest ortopedą na co dzień pracującym na Oddziale Chirurgii Ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Hiroszimie. Jego praca doktorska dotyczyła zmian w komórkach chrząstki w wyniku osteoartrozy – w 2011 roku otrzymał dzięki niej nagrodę za najlepszą pracę badawczą od Osteoarthritis Research Society International (OARSI). Oprócz doświadczenia ortopedycznego dr Kato ma też praktykę w prowadzeniu badań i hodowli komórkowych oraz badań genetycznych PCR (polymerase chain reaction).

Dr Kato jako kolejny specjalista z zagranicy zbiera doświadczenia w Carolina Medical Center. W ramach programu stażowego gościliśmy już kilkudziesięciu lekarzy i fizjoterapeutów z wielu krajów świata. Prace naukowe w CMC prowadzi obecnie także dr Ge Yunshen z Uniwersytetu Medycznego w Szanghaju.