Kiedy nie lekceważyć bólu po bieganiu?

1 czerwca 2015

Dr Robert Śmigielski był gościem audycji “BiegamBoLubię” oraz “Trzeciej strony medalu” w Programie III Polskiego Radia. Ortopeda z Carolina Medical Center mówił o tym kiedy nie lekceważyć bólu pojawiającego się podczas i po bieganiu.

Warto zasięgnąć rady specjalisty, gdy ból spowodowany bieganiem powtarza się i nie ustępuje przez kilka jednostek treningowych. Istotne, aby diagnozy dokonał doświadczony ortopeda, który będzie umiał znaleźć inne rozwiązanie problemu niż po prostu zakończenie przygody z bieganiem.  Pomocny może być także fizjoterapeuta, który sprawdzi sylwetkę biegacza, jego technikę biegową i tam poszuka przyczyn problemu.

Dolegliwości biegacza mogą być również konsekwencją zmiany typu bądź intensywności treningu, jak i zmiany biegowego obuwia. Warto wówczas tymczasowo powrócić do poprzedniej pary butów czy scenariusza treningowego. Jeśli ból nie ustąpi – skonsultujmy się z lekarzem medycyny sportowej!

Wypowiedzi dr. Roberta Śmigielskiego można wysłuchać tutaj.

Carolina Medical Center jest oficjalnym partnerem akcji BiegamBoLubię popularyzującej bieganie jako łatwo dostępną formę aktywności ruchowej.