Kursy i szkolenia z udziałem naszych specjalistów

11 maja 2021

W ostatni weekend odbył się Ogólnopolski Kurs Praktyczny z Chirurgii Artroskopowej Stawu Skokowego, którego Kierownikiem Naukowym była dr Urszula Zdanowicz, a wśród wykładowców i instruktorów m.in.: dr Andrzej Komor, dr Karol Ratajczak i dr Marcin Paśnik. W kursie uczestniczył też dr Jakub Banasiewicz, a jego udział był w całości sfinansowany z budżetu Działu Nauki Carolina Medical Center. Ponadto w szkoleniu uczestniczyły instrumentariuszki: Agnieszka Koptas i Magdalena Urbanik. Kurs obejmował zagadnienia artroskopii przedniego i tylnego przedziału stawu skokowego, rekonstrukcji chrząstki stawowej, artrodezy i protezoplastyki stawu skokowego. Partnerem kursu była firma Arthrex.

W sobotę, 8 maja, dr n. med. Marcin Paśnik, Kierownik Centrum Diagnostyki Obrazowej Carolina Medical Center, poprowadził szkolenie z oceny badań rezonansu magnetycznego stawu kolanowego.

Natomiast dr Karol Kosterna brał udział w kursie Polskiej Akademii Mikrochirurgii o postępowaniu w urazach tkanek miękkich okolicy goleni i stopy.

Kursy organizowane były przez Centrum Edukacji Medycznej.

Kurs-Praktyczny-z-Chirurgii-Artroskopowej-Stawu-Skokowego_Centrum-Edukacji-Medycznej_Carolina-MedicaL-Center-Warszawa-555x313